![](https://dancor.sumy.ua/sites/dancor.sumy.ua/files/imagecache/468x310/481e7cc6-9688-4f83-9704-de53ccc6b76d.jpg)
На минулому тижні правоохоронці відкрили п’ятдесят кримінальних проваджень за ст.190 Кримінального кодексу України «Шахрайство» та встановлюють осіб, які причетні до скоєння даних злочинів.
Зараз найпоширенішим видом шахрайств в мережі Інтернет є фішинг. Його визначення описує цей тип діяльності як оманливе використання електронних комунікаційних послуг для обману онлайн-користувачів. Фішингові електронні листи створюються з однією зловісною метою – обдурити користувача та отримати його конфіденційну та цінну інформацію, таку як дані кредитної картки, банківської картки, паролі та інші особисті дані. Фішингові шахрайства дуже популярні серед шахраїв, оскільки вони не вимагають надто багато зусиль і ресурсів і можуть націлюватися на велику кількість онлайн-користувачів.
Підробні сайти можуть повністю копіюють дизайн маркетплейсів, банків, платформ оголошень, сервісів обміну валют, служб доставки тощо.
Користувачі, що своєчасно не розпізнали підробку, можуть залишити на шахрайському сайті особисті дані. Такі відомості злочинці використовують для привласнення грошей або продають їх іншим шахраям.
Хоча цей тип шахрайства звучить загрозливо, але не всі фішингові шахрайства однакові. Більшість таких електронних листів порівняно легко розпізнати, навіть якщо ви не експерт з кібербезпеки. Зазвичай вони написані погано, з поганою граматикою, часто закликають вас діяти швидко або пропонують угоду, яка є надто гарною, щоб бути правдою.
Щоб запобігти небезпеці, поліція рекомендує:
Не переходити на сторонні ресурси, навіть, якщо посилання надійшло від знайомого адже посилання може містити вірус.
Під час онлайн-шопінгу обговорювати деталі угоди лише в чаті платформи і не переходити в месенджери. Саме туди шахраї надсилають фішингові посилання. Також бесіда на сторонніх ресурсах не може стати приводом для втручання адміністраторів платформи у разі виникнення проблем.
Сплачувати за товар онлайн лише на перевірених сайтах або тільки після отримання товару.
Не переходити за рекламою у додатках та іграх.
Не залишати конфіденційні дані на сторонніх ресурсах.
Завжди уважно перевіряти URL-адресу, адже двійниковий сайт може відрізнятися від офіційної платформи лише однією буквою або цифрою, повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Протягом минулих вихідних до територіальних підрозділів поліції звернулося шість жителів області. Загальна сума збитків, завдана аферистами, склала близько 95 тисяч...
Про це повідомив сам голова Сумської райдержадміністрації Михайло Мельник....
Введені в оману, жертви шахрайських дій спочатку добровільно перерахували невідомим особам гроші, а потім, зрозумівши, що їх ошукали, звернулися до...
Двоє мешканців Сумщини потрапили на гачок зловмисників, яким вдалося заволодіти їх коштами. Таким чином, довірливі чоловіки втратили майже 140 тисяч...
Черговою жертвою телефонних шахраїв стала жителька міста Суми. Невідома зловмисниця говорила в трубку наскільки переконливо, що жінка повірила їй та...