Нещодавно на лінію екстреного виклику 101 надійшло повідомлення про загоряння сухої рослинності по вул. Ювілейній в смт Терни, що на Недригайлівщині. Про пожежу повідомив випадковий перехожий, який побачив дим на відкритій території. По прибуттю рятувальників на місце було встановлено, що вогнем охоплено залишки сухої рослинності на площі до 300 кв. м, утворилась загроза подальшого поширення вогню на поруч розташовані житлові будівлі та господарчі споруди. Під час гасіння пожежі на місці випаленої трави вогнеборці виявили тіло людини. Загиблим виявився чоловік 1949 року народження.
В останні дні березня та на початку квітня загоряння сміття і залишків сухої рослинності мали місце в містах Суми, Шостка, Білопілля, Ромни, смт Вороніж Шосткинського району, в смт Терни, с. Ківшик та с. Голубці, що на Недригайлівщині.
Всього на гасіння пожеж було задіяно дев’ять одиниць спеціальної техніки та 43 працівника Державної служби України з надзвичайних ситуацій. І це під час війни, коли така техніка і люди можуть будь-якої миті бути необхідними іншому місці, наприклад, для ліквідації наслідків ворожих обстрілів та рятування життів громадян.
Поліція нагадує, що під час спалювання сухої трави, листя та сміття на присадибних ділянках чи городах, від неконтрольованого поширення вогню за 2019 – 2020 роки загинуло одинадцять мешканців Сумської області.
Поліція закликає громадян утриматися від спалювання сухої рослинності та листя на присадибних ділянках, в полях та на територіях населених пунктів. За порушення цієї заборони законодавчо встановлено штрафи. Згідно зі ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення правил пожежної безпеки в лісах для громадян передбачено штраф від півтори тисячі гривень до більш ніж чотирьох з половиною тисяч гривень, а для посадових осіб ця сума може скласти понад 15 000 гривень.
За випалювання стерні, пасовищ, лук, узбіч, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю у населених пунктах громадянин, який був спійманий за цим заняттям може сплатити штраф від трьох до понад шести тисяч гривень, посадовець від 15 300 до понад 21 тисячі гривень.
Штраф за вище вказані дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, ще більші.
Згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються штрафом (від 91800 до 153000 грн.), або позбавленням волі на строк до п’яти років.
Якщо внаслідок цього ще й загинули люди, тварини, чи настали інші тяжкі наслідки, зловмисникам загрожує позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Тому, завжди, перебуваючи у лісі, в полі, чи у себе на огороді, дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки, не допускайте поширення відкритого вогню, облаштувань вогнищ. Неконтрольоване полум’я, чи навіть іскра та недопалок цигарки може спричинити масштабні пожежі, загибель тварин і людей. А крім того, у прикордонних з росією районах, задимлення території, показує присутність людей і ведення ними якоїсь діяльності та може спровокувати чергові ворожі обстріли. Пам’ятайте про це, бережіть себе і Україну, повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!