Першою у складі нашої команди на старт вийшла випускниця СумДУ Юлія Джима, що дещо здивувало, зважаючи на «нелюбов» лідера української збірної до штовханини стартових етапів. Але насправді стартовий відрізок Юля пройшла на відмінно! На два рубежі вона використала лише один додатковий патрон, а по швидкості втрачала не настільки багато, як можна було очікувати, з огляду на третю гонку за три дні, пише biathlon.com.ua.
Лідерами після першого етапу стали Італія, за яку звично блискучий старт видала Ліза Віттоцці і Франція, де приємно стовідсотковою стрільбою і хорошою швидкістю здивувала Лу Жанмонно. На передачі естафети між ними було лише дві з половиною секунди на користь італійки, далі – Каролін Кноттен за Норвегію з відставанням у 17 секунд. Джима прийшла на передачу у великій групі з шести команд. Формально дев’ята, але до четвертої позиції була мінімальна відстань у п’ять секунд.
Олена Білосюк напередодні отримала можливість краще підготуватись до естафети, пропустивши гонку переслідування. І додаткова свіжість дозволила нашій олімпійській чемпіонці провести неймовірний другий етап! Лише в лежці стався невеличкий збій – промах першим пострілом. Але Олена добре впоралась з мішенями з одним додатковим патроном, а стійку відпрацювала фантастично – без жодної хиби! Та ще й на останньому колі намертво вчепилась у швидкісних Ханну Еберґ і Лєну Хеккі-Гросс!
Більше того, на останніх сотнях метрів Білосюк, як в найкращі часи, скинула грізних суперниць з плечей і лінію передачі естафети перетнула третьою – і вже лише у десяти секундах від лідерів!!! За часом другого етапу капітан збірної України показала найкращий графік – там де її суперницями були Тандреволд, Давідова, Еберґ, Хеккі-Гросс… Просто браво!!!
Попереду ж відбулись кардинальні зміни! Перед гонкою у складі італійської команди відбулась заміна – замість Доротеї Вірер на трасу вийшла Самуела Комола. Звісно, що тримати темп лідерів малодосвідчена спортсменка не могла, тому швидко втратила першу позицію, і загалом після свого етапу перемістила команду на дев’яту позицію. Тому в пару до Франції по завершенні жіночої частини міксту доєдналась команда Норвегії – Інґрід Тандреволд та Каролін Коломбо предали естафету своїм чоловікам у пів секунді одна від одної.
На третьому етапі Артем Прима підтримав успіхи дівчат! Так, сперечатись у швидкості з тим самим Мартіном Понсілуомою чи Йоханнесом дале було непросто. Але наш досвідчений біатлоніст зробив ставку на влучність – і вона себе повністю виправдала! На два вогневі рубежі Артем витратив лише три запасні патрони – найкраща влучність у групі лідерів! На останнє коло Прима вийшов другим! До фінішу українець пропустив уперед лише надшвидкого Мартіна Понсілуому, і фінішував на етапі третім!
Лише 23 секунди відділяло нашу команду від Франції, за яку виступав Ерік Перро, одразу за яким естафету передав Понсілуома. У боротьбі ж за подіум нашими конкурентами стали Австрія, Норвегія та Німеччина, які всі йшли за Україною в інтервалі 11-24 секунд.
Не можна навіть уявити, яка гримуча суміш з піднесення та відповідальності була в момент старту четвертого етапу в нашого Антона Дудченка. Не даремно ж Юрай Санітра протягом вже двох сезонів готує саме цього біатлоніста до ролі фінішера естафет. Можливо, саме цьому короткому шестикілометровому етапу судилося стати вінцем усієї попередньої частини кар’єри Антона. Боротьба за подіум проти Ендре Стрьомсгейма, Харальда Леммерера та Бенедікта Долля – справжнє випробування нервів!
Перший рубіж пройшов дуже вдало для нашого спортсмена. Перед тим Дудченко підпустив до себе норвежця та австрійця, але лежку відпрацював на відмінно, в той час як Стрьосгейм використав три запасних патрони, а Леммерер взагалі пішов на коло штрафу!
Перед стійкою ситуація майже повторилася: українець на дистанції швидкість вмикав обережно, і до стадіону на відстані десяти секунд від нього були вже той самий норвежець та німець Долль. І тут, на жаль, для Антона сталась драма. Стрільба у вирішальний момент в нашого спортсмена геть не пішла, і Антон вирушив на коло штрафу…
Натомість норвежець відстрілявся безпомилково і пішов за бронзою. Дудченко ж, поки намотував штрафні 150 метрів, пропустив ще не лише Долля, а й італійця Томмазо Джакомеля. Підсумковий результат нашої команди – шостий, повторення найкращого місця України у естафетних гонках цього сезону. І попри гіркоту втрачених шансів, слід сказати, що ця гонка стала, напевно, найоптимістичнішою цього сезону – тією, де ми аж до останнього рубежу небезпідставно сподівались на медаль!
А в Антона Дудченка ще будуть великі успіхи. І будуть гонки, де він обов’язково принесе величезну радість команді і гордість – її вболівальникам. Сьогодні ж – черговий урок, і попри все – великий крок уперед у його становленні, як спортсмена високого рівня.
У дуелі ж за золото кращим виявився Фаб’єн Клод, який блискуче «перестріляв» Себастьяна Самуельссона і приніс перемогу Франції! Нагадаємо, що і перший класичний мікст сезону в Поклюці також виграли французи, і зараз саме вони є фаворитами у боротьбі за Малий кришталевий глобус мікстів, випереджаючи Норвегію перед останньою гонкою на 65 очок.
Змішана естафета
1. Франція (0+7) 1:06:32,3
2. Швеція (0+18) +33,6
3. Норвегія (0+16) +38,3
4. Німеччина (1+13) +1:07,7
5. Італія (0+6) +1:13,3
6. Україна (1+8) +1:35,5
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!