До слова, зубр вважається найважчою і найбільшою твариною Європи. Цей вид диких парнокопитних зникаючий і занесений до Червоної книги України.
Науковці стверджують, що охорона й відтворення популяції зубрів вимагають особливого підходу, адже ця тварина опинилася під загрозою зникнення не в силу якихось природних причин, а через брак уваги та варварського неконтрольованого браконьєрства і комерційного відстрілу.
Щодо сумських зубрів, то з роками їх популяція суттєво зросла. Перші тварини - 3 самці та 11 самок – «оселилися» в лісах Сумщини у 1985 році. Вони були завезені з Біловезької пущі. За підсумками минулорічного обліку їх популяція нарахувала 64 особини, що є одним із найчисельніших показників в Україні.
Провідний мисливствознавець Північного лісового офісу Володимир Федько говорить, що у тому, що тварини живуть і розмножуються, без кропіткої щоденної праці конотопських лісівників не обходиться.
Вони постійно дбають, щоб на підгодівельних майданчиках завжди був свіжий корм. Зубри добре знають ці місця і щоденно їх відвідують. Тому зустріти стадо зубрів в мисливських угіддях філії справа, майже, природна.
Довідково: окрім Сумської області зубри прижились ще у п'яти областях України: Чернівецькій, Львівській, Київській, Волинській та Вінницькій, повідомляє Північний лісовий офіс.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!