Останнім часом фейкомети активно поширюють інформацію про начебто критичну недостачу в українських лікарнях крові та її компонентів, повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Про справжню ситуацію з кровʼю розповіли у МОЗ:
В Україні діє система планового донорства, яка дає змогу забезпечити сталі запаси крові та її компонентів.
Українці активно відгукуються на усі заклики здати кров. Як правило, добровільна донація дає можливість забезпечити потреби у крові та її компонентах для цивільних і військових медичних закладів.
За період повномасштабного вторгнення рф Україна не зверталася за компонентами крові до закордонних партнерів, оскільки критичних ситуацій з нестачею крові не виникало.
У залежності від інтенсивності бойових дій чи обстрілів ці потреби можуть збільшуватися в конкретному закладі, місті, області. Координацією доставки запасів крові та її компонентів з інших регіонів опікується спеціалізована держустанова.
Донором крові може бути кожен дієздатний українець віком від 18 років.
Для цього потрібно звернутися до центру крові, записатися телефоном у базу донорів у центрах крові свого міста або записатися онлайн в реєстр донорів.
У російському інформпросторі з’являється все більше повідомлень про злочини військових армії рф проти цивільного населення у курській області. Це дискредитує...
Провайдери на вимогу Національної ради з електронних ЗМІ (NEPLP) зобов'язані негайно закрити доступ до цих сайтів....
Від початку 2024 року заблоковано 20 кампаній поширення фейкового політичного контенту, створеного інструментами ШІ компанії OpenAI, розробника чатбота ChatGPT....
Напередодні цю дезінформацію вкотре озвучила спікерка мзс рф марія захарова. За її словами, українські військові буцімто під дулами автоматів заганяють...
Росіяни маскували фейкові сайти під популярні американські та європейські ресурси....