Таке рішення прийняте керівництвом обласної ради. Причина в тому, що обидва підрозділи закладу – в селі Атинське (Білопільська ТГ), та селі Таратутине (Краснопільська ТГ), постійно страждають від ворожих обстрілів, бо знаходяться на самісінькому кордоні з росією. Декілька місяців тривали роботи з пошуку будівель, куди б можна було на постійній основі перевести 170 людей. Поки вони перебувають у тимчасових приміщеннях.
«Було декілька варіантів, зупинилися на останньому, - каже депутат облради, начальник відділу контролю за ефективністю управління об’єктами спільної власності Микита Баня. – Для інтернату знайшли безпечне місце в одному з сіл Білопільської територіальної громади. Тут є дві розташовані поряд будівлі школи та дитсадка, які наразі не експлуатуються, але знаходяться у придатному стані».
За словами голови обласної ради Віктора Федорченка потребує ремонту теплотраса, твердопаливні котли та водопровід. Але на ці цілі з бюджету Білопілля було передано в обласний бюджет субвенцію більш як на 1 млн грн.
«Звісно, що наразі в Україні не можна гарантувати повну безпеку, утім у порівнянні з тим, що інтернат знаходився у 2 км від кордону і постійно піддавався обстрілам, то тут значно спокійніше, - наголосив голова Сумської обласної ради під час оглядин будівель. – Приємно бачити, що є багато покоїв, їдальня. Всі приміщення світлі, є кімнати для персоналу, для лежачих хворих, для занять, є бомбосховище. Але головне, що тут безпечніше, ніж у тих підрозділах, де раніше розташовувалися підопічні. Дякую керівництву Білопілля, директору та колективу закладу за турботу про хворих».
Міський голова Білопілля Юрій Зарко зазначив, що головним залишається безпека людей. Тож завiрив, що керівництво громади й надалі допомагатиме закладу, аби пiдопiчнi скорiше забули тi страшнi подiї, які їм довелося пережити.
Очільник Атинського психоневрологічного інтернату Олег Терещенко зазначив, що до вересня планується закінчити всі роботи і повністю переїхати.
Сумська облрада