По его словам, к нему обратились фанаты ПФК «Сумы», который был замешан в договорных мачтах, которые просят вернуть футбол в Сумы.
Выступили и фанаты, которые озвучили цифру в 2 млн грн на существование аматорского клуба.
В группу, которую будет формировать отдел молодежи и спорта, войдут сам Владимир Никоненко, также вызвался депутат Дмитрий Лантушенко, который, правда, сразу заявил, что считает финансирование из бюджета нецелесообразным, и другие чиновники.
До мене, як до депутата Сумської міської ради, неодноразово звертаються мешканці міста Суми, яких турбує доля сумського футболу.
Нажаль ПФК Суми, який бив рекорди по відвідуванні матчів на теренах нашої Батьківщини був знищений різного роду аферистами, та непрофесійними або ж халатними футбольними функціонерами, які ще й втягнули клуб в низку ганебних неспортивних подій.
Цим самим сплюндрувавши ім'я професійного футболу в нашому місті. То ж що ми маємо в даний відрізок часу?
Професійного клубу немає, місто на всеукраїнських змаганнях не представлене, стадіон не несе своєї прямої функції, маючи місткість в 25 тисяч осіб.
Зараз є така ситуація що після закінчення ДЮСШ нікуди податись, бо рівня вище немає, тому часто молоді таланти, а загалом і уся сім'я юного спортсмена для розвитку вимушена переїжджати в інше місто. Тобто відсутність розвитку породжує відтік людей, що головне - молоді, з нашого міста.
Наше місто має достатньо років визнання як футбольного міста, з 1960 року була відома така команда майстрів як Авангард. Багато відомих спортсменів на найвищому рівні проводили виступи та гідно представляли наш край. Тож і Ми маємо продовжити існування професійного футболу в нашому місті! Ми як обласний центр повинні бути представлені на футбольній мапі України. Що ми вже маємо для професійного футбольного клубу? По перше - це перший в Україні чисто футбольний двох’ярусний стадіон. По-друге дві дитячі юнацько-спортивні школи та багато інших футбольних секцій с талановитою молоддю та професійних тренерів які вирощують це покоління з самих юних років. По третє також є ст. Авангард який зараз на реконструкції. Є молодь яка готова займатись ефективним менеджментом клубу, беручи до уваги європейський досвід. Інфраструктура більш ніж достатня! Гроші вже вкладені в ДЮСШ Барса, в реконструкцію Авангарду, ст. Ювілейний, вони мають приносити користь громаді та молодим спортсменам, щоб вони ідучи в спортивну секцію могли розвиватись далі професійно. Після закінчення ДЮСШ вони мали змогу йти вище, тобто переходити з молодіжного футболу до професійного і краще як що це буде у нашому ж місті, бо людина буде виступати з серцем за своє рідне місто яке з юних років дало змогу займатись спортом після чого перейти до професійної кар'єри а далі до міжнародного визнання.
Що нам дає створення та підтримання для початку муніципального футбольного клубу? Наявність клубу несе за собою низку позитивних зрушень як в громаді так і в місті. Тому по вертикалі наявність команди дасть змогу запрацювати в повну силу стадіону. Що породжує собою нові робочі місця, це як і обслуговуючий персонал який потребує професіоналів які будуть займатись газоном, це менеджмент клубу, спеціалісти по реабілітації, по фізичним навантаженням, журналісти, пресса і так далі. На чому вже може заробляти та клуб? Це атрибутика клубу, це кошти вилучені від продажу білетів, це сезонні абонементи з різними заохоченнями, беручи до уваги досвід європейських клубів, в яких абонементи викупляють майже на всю місткість стадіону, також це залучення нових спонсорів, реклами, права на трансляцію. В свою чергу маючи гарні результати та приймаючи матчі у місті збільшується кількість туристів які в свою чергу потребують місця для проживання, готелі, закладів харчування - розвиток малого бізнесу. Місцевих перевізників, наявність аеропорту - тобто це породжує розвиток усієї транспортної системи.
Далі - клуб може продавати гравців, продаж гравців потребує нових які будуть йти в клуб з ДЮСШ, що в свою чергу потребує розвитку та високого рівня розвитку юнацького спорту. А це зайнятість та робочі місця, в ДЮСШ.
І найважливіше: на балансі міста утримується комплекс з командою с індор-хокею "Сумчанка", яка приймає участь на змаганнях національного рівня серед яких всього 4 команди серед яких 3-сумські,проте на їх забезпечення відведено 6 мільйонів гривень, у місті Тростянець на балансі 2 футбольні команди при тому, що бюджет міста близько 400 мільйонів місто суми має майже 3 мільярди гривень фінансування, проте Суми ніяким чином не представлені на футбольній арені, ПФК Суми були візитною карткою нашого міста, команда прославилася виступами у другій лізі, вибивши собі місце у першій, в найкращі часи була за крок до виходу у прем'єр лігу
Команда з футзалу, на яку збираються виділити кошти, вже має часткове фінансування, доцільніше було б виділити кошти на команду, яку місто конче потребує
Тому прошу Вас створити тимчасову роботу групу з питання необхідності створення професійного футбольного клубу в місті Суми, куди включити мене та представників громадськості, які ініціювали це питання.
Відповідно до частини другої статті 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» прошу у десятиденний строк розглянути порушене мною питання та надати відповідь.
Заздалегідь вдячний.
CAS залишив у силі рішення про трирічне усунення від футболу екс-гравця “Сум” Тараса Дурая за договірні матчі....
В Армении 25 украинцев замешаны в договорных матчах. Дисквалификацию получили три тренера, два функционера и 20 футболистов....
Контрольно-дисциплинарный комитет Украинской ассоциации футбола завершил дополнительное рассмотрение дела по возможному участию ПФК «Сумы» в договорных матчах....
В них подозревались ПФК «Сумы» и ахтырский «Нефтяник», которые уже утратили профессиональный статус....
Тарас Дурай доказал свою непричастность к договорным матчам....