Сумчанка Юлия романовская писала: «В нашем городе существует проблема с взаимопониманием между гражданами и работниками ПАО «Сумыгаз». Несмотря на то, что все газораспределительные сети строились за собственные средства горожан города, все они предоставлены городом в пользование «Сумыгаза» бесплатно, работники ПАО считают нужным унижать громаду города и самовольно принимать какие-то решения, которые негативно влияют на имущество горожан, повышают и так высокую социальную напряженность.
Установка общедомовых счетчиков без проектов и разрешений граждан - владельцев этих домов, а иногда и вовсе наглые случаи - установили общедомовой счетчик на кооперативном доме соседнего дома... Также запрет на установление роторных квартирных счетчиков и лоббирование счетчиков «Самгаз» делают работу ПАО «Сумыгаз» непрозрачной и коррумпированной. И все это крышует Сумское НКРЭКП и другие структуры, которые должны были бы следить за исполнением законов Украины и давно могли бы инициировать расторжение договоров с ними и отобрать лицензию у ПАО «Сумыгаз».
Все это свидетельствует о том, что необходимо провести сессию, на которой принять решение относительно возвращения под контроль местной громады газораспределительных сетей, находящихся в оперативном управлении газового монополиста «Сумыгаз».
Также необходимо объявить конкурс и (или) создать КП, которое будет обслуживать газораспределительные сети и будет вести свою работу прозрачно в пользу города, а не олигархов. Берем пример с наших соседей - Мукачево.
В ответе на электронную петицию говорится, что в коммунальной собственности находится всего 72,97 км газопроводов, остальные – в государственной собственности. Таким образом, соответствующими исполнительными органами Сумского городского совета, уполномоченными управлять имуществом территориальной громады города Сумы, контролируется пользования составляющими газораспределительной системы, находящихся в коммунальной собственности.
Кроме того, с целью изучения вопроса о возможности и целесообразности создания Сумской городским советом коммунального предприятия, которое могло бы получить лицензию на деятельность, связанную с эксплуатацией и обслуживанием газовых сетей, по которым газ подается населению, решено создать рабочую группу, которая проведет детальные исследования (в том числе о возможности передачи из государственной собственности в коммунальную собственность территориальной громады города Сумы сетей, по которым газ подается в жилые дома) и расчеты по этому вопросу и предоставит на рассмотрение Сумского городского совета соответствующие выводы.
Таким образом, речь о передаче газовых сетей в пользование на конкурсной основе может идти только при условии передачи их из государственной собственности в коммунальную собственность территориальной громады города Сумы и наличии как минимум двух лицензиатов на деятельность, связанную с эксплуатацией и обслуживанием газовых сетей.
Шановна Юліє Миколаївно!
Повідомляємо, що Ваша електронна петиція щодо повернення під контроль місцевої громади газорозподільних мереж, розміщена на порталі «Єдина система місцевих петицій», розглянута у відповідності з чинними нормативно-правовими актами.
1. Щодо контролю територіальної громади за використанням складових газорозподільної системи.
У комунальній власності територіальної громади міста Суми перебувають газопроводи, збудовані за кошти міського бюджету, та ті, які будували підприємства та приватні особи за власні кошти і в подальшому передали безкоштовно у власність громаді. На сьогоднішній день загальна протяжність цих газопроводів становить лише 72,97 км. Решта газопроводів (а це переважна більшість), які використовує ПАТ «Сумигаз» для постачання газу побутовим споживачам, - це газопроводи, збудовані за часів Радянського Союзу і являються державною власністю, та ті, які передані приватними юридичними та фізичними особами безпосередньо у власність товариства.
Складові газорозподільної системи (далі Майно), які перебувають у комунальній власності, на виконання рішень Сумської міської ради згідно з відповідними договорами передані у користування ПАТ «Сумигаз» (далі Користувач). При цьому власником переданого Майна залишається територіальна громади міста Суми (далі Власник).
Умовами договору передбачено наступне.
Власник має право:
- контролювати технічний та експлуатаційний стан майна, ефективність його використання, дотримання Користувачем вимог нормативно-правових актів та цільового призначення під час використання Майна;
- контролювати облік Майна;
- у випадку втрати (пошкодження, знищення), неналежної експлуатації майна з вини Користувача вимагати від Користувача відшкодування заподіяних збитків у повному обсязі та вжиття передбачених чинним законодавством заходів.
Користувач зобов’язаний:
- здійснювати технічне обслуговування Майна за власний рахунок;
- забезпечувати умови безпечної та безаварійної експлуатації майна;
- допускати Власника до огляду майна;
- приєднувати до Майна об’єкти системи газопостачання третіх осіб виключно за погодженням з Власником;
- відшкодовувати Власнику збитки, заподіяні втратою майна, що сталася внаслідок дій чи бездіяльності Користувача.
Таким чином, відповідними виконавчими органами Сумської міської ради, уповноваженими управляти майном територіальної громади міста Суми, контролюється користування складовими газорозподільної системи, які перебувають у комунальній власності.
2. Щодо альтернативи у виборі обслуговуючої організації.
Відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» постачальником природного газу може бути лише суб’єкт господарювання, який здійснює діяльність із постачання природного газу на підставі ліцензії. На сьогодні ПАТ «Сумигаз» в місті Суми є єдиним ліцензіатом на діяльність, пов’язану з експлуатацією газорозподільних систем.
З метою вивчення питання щодо можливості та доцільності створення Сумською міською радою комунального підприємства, яке б могло отримати ліцензію на діяльність, пов’язану з експлуатацією та обслуговуванням газових мереж, по яких газ подається населенню, вирішено створити робочу групу, яка проведе детальні дослідження (у тому числі щодо можливості передачі з державної власності у комунальну власність територіальної громади міста Суми мереж, по яких газ подається до житлових будинків) та розрахунки з цього питання і надасть на розгляд Сумської міської ради відповідні висновки.
Таким чином, мова про передачу газових мереж у користування на конкурентних засадах може йти лише за умови передачі їх із державної власності у комунальну власність територіальної громади міста Суми та наявності як мінімум двох ліцензіатів на діяльність, пов’язану з експлуатацією та обслуговуванням газових мереж.
На сайті онлайн-петицій зареєстроване звернення «Встановлення лежачого поліцейського на дорозі вздовж Театральної площі»....
Об этом во время аппаратного совещания в облгосадминистрации сообщила начальник отдела работы с обращениями граждан аппарата облгосадминистрации Наталья Лебидь....
На сайте онлайн-петиций зарегистрировано обращение «Создать троллейбусное сообщение от Аэропорта до ул. Прокофьева»....
На сайте онлайн-петиций зарегистрировано обращение «Ремонт в 2022 году части дороги по ул. Интернационалистов (от поворота с пр. М.Лушпы на...
Получила формальный ответ петиция «Финансирование питания детей в школах в пропорции 50/50 %»....