Олександр Сугоняко на вибори йде як представник Блоку Петра Порошенка, куди ввійшла політична партія «УДАР Віталія Кличка», його підтримав Народний Фронт. Але сьогодні з’являється скільки бажаючих «приписатися» до того ж Блоку Петра Порошенка, такі, не соромлячись, випускають друковану продукцію, використовуючи бренд блоку і розповсюджують її наскільки масово, що залишається тільки дивуватися, скільки грошей вони витрачають на ось такі чорні справи. І чи витрачали б вони на це чесно зароблені?
Не обійшлося без негативу і на 158-му виборчому окрузі. Як сказав Олександр Сугоняко, у цій короткотерміновій виборчій кампанії бруду, на жаль, менше не стало. «Після виборів 2012 року, під час яких використовувалися брудні технології, я ніколи не думав, що ми знову будемо говорити про чорний піар. Після подій на Майдані, трагічних і героїчних, що, здавалося б, змінили Україну, на жаль, вимушені повертатися до теми порушень під час ведення передвиборчої боротьби», - розповідає журналістам Олександр Сугоняко. І демонструє «зразки» чорної творчості, у яких і на нього надруковано всілякі нісенітниці. Якісь колажі з неіснуючих фото, матеріали, що не відповідають дійсності, але надруковані з використанням бренду Блоку Петра Порошенка. Зрозуміло, сьогодні комп’ютерні технології дозволяють зробити будь-яку копію чи колаж, а поліграфічні можливості - розтиражувати негатив.
Але ж ми усі сьогодні говоримо про правову державу, врешті решт про загальнолюдські цінності, - до речі, це пишуть у своїх програмах усі кандидати. А насправді виходить, рвуться до влади будь-якими способами, переступивши й через людську гідність, і через мораль.
«У всіх випадках, де порушено виборче законодавство, повинні розбиратися правоохоронні органи, - висловив свою думку кандидат у народні депутати Олександр Сугоняко, - це й буде іспит на професіоналізм для СБУ, міліції, прокуратури… А що стосується тих, хто ховається за брендом сильної політичної сили, то люди розберуться у всій чорнусі, вони у нас - мудрі».
У представників ЗМІ виникло запитання, а як же бути з учорашніми політиками, що сьогодні виставляють себе героями і розповідають, заполонивши телеефір, що вони найкращі для сумської громади.
«Це справа їх гідності», - коротко відповів Олександр Сугоняко. Продовживши про те, що люди самі розберуться, адже тільки вони мають право вибирати свого представника у парламент.
А й справді, люди добре знають, який колір той чи інший політик використовував на попередніх виборах, з якою владою він товаришував і де переховувався під час Революції Гідності, хоч сьогодні видає себе за героя.
Запитували й про люстрацію – процес, котрий закріплено уже на законодавчому рівні. Олександр Сугоняко розповів, що на разі Міністерство юстиції України працює над механізмами впровадження цього закону, будуть створюватися люстраційні комітети, до складу яких ввійдуть і представники громадськості. Будуть спеціальні сайти, де оприлюднюватимуться декларації чиновників – процес очищення влади відбуватиметься прозоро.
Та найпершою народною люстрацією стануть вибори 26 жовтня. Люди проведуть її своїми голосами. Кому довіряють – того підтримають.
Кому довіряють – здавалося б, так просто. Та у шквалі інформації, яка дев’ятим валом накрила виборців, особливо в останні дні перед важливими вибором, неважко й розгубитися. З цього приводу згадалася притча про три сита, через які потрібно просіювати інформацію: перше – сито правди, друге – добра, третє – користі. Можливо, притча трохи застаріла від часу, коли її склали древні китайські мудреці, але здається, що метод просіювання інформації справді ефективний. Для більшої надійності варто додати ще й четверте сито – сито патріотизму.
Хто як вибиратиме 26 жовтня – серцем чи розумом, - справа, звичайно, кожного. Але вибір – це наша з вами відповідальність за завтрашній день нашої країни.
Вікторія Подоляка