Вазон повинен і відповідати вимогам щодо розвитку представника флори, і тішити око, гармонійно вписуючись в інтер’єр або ландшафтний дизайн.
Коли природа дарує тепло, прокидається бажання прикрасити сад, терасу, балкон, фасад будинку живими квітами. Їх вирощують самостійно чи купують вже розквітлими. А розміщувати горщики зовсім не обов’язково на горизонтальній поверхні — їх можна підвісити. Це зручно з кількох причин:
Квітам не треба земля в саду, а вазонам не знадобляться стелажі, «берізки», підставки, підвіконня (це економить корисну площу).
Якщо вазон заважає, його неважко перевісити чи посунути на інше місце.
У разі зливи чи надмірної спеки квіти без зайвих зусиль тимчасово можна занести до приміщення.
Зафіксувати опору для горщика вдасться й між деревами, і на стіні, тобто в місцях, які не призначені для квітника.
Як це можливо? Завдяки передбачливості дизайнерів. Для кріплення до опори, якою може стати металевий гак, гілка дерева, натягнений шнур, декоративні настінні тримачі (кронштейни) чи інше пристосування, використовують важливий елемент конструкції — міцний та зручний гачок. Від нього до вазона з квітами тягнуться шворки або ж пластикові триноги, які фіксуються защіпками. Це гарантує, що навіть пориви вітру не змусять підвісні горщики для квітів впасти.
Вазони, як і квіти, покликані стати прикрасою тієї території, де розташовані. Тому їхні форма й колір мають бути бездоганними. Пластик, з якого виробляють горщики, не боїться ультрафіолету, високих температур, хімічних речовин. За цим матеріалом просто доглядати (достатньо вимити звичайною водою).
Крім зовнішнього оформлення, підвісні горщики розрізняються й за конструкцією:
• традиційні вазони мають дренажні отвори та вмонтовану ємність для утримання зайвої води. Вони розраховані на те, щоб вирощувати квіти безпосередньо в них. Проте такі вазони підходять і на роль кашпо, якщо потрібно прилаштувати непривабливий горщик меншого розміру;
• «розумні» оснащують системою автополиву, також у них передбачений контроль рівня води. Це дуже зручні функції. Такі вироби є оптимальним варіантом у тому випадку, коли для догляду за рослинами не вистачає часу або ж поливати їх незручно через особливості розміщення. На відміну від традиційних вазонів ці моделі складаються з двох ємностей: одна — для ґрунту, друга — для води, рівень якої можна контролювати крізь невеличке віконечко.
Підвісні вазони підходять для всіх балконних квітів, особливо привабливо виглядають ампельні сорти. Існують сотні варіантів розміщення горщиків. Їм знаходять місце в просторих світлих приміщеннях, використовують для декорування альтанок, веранд.
Підвісні клумби — один з улюблених дизайнерських прийомів, що створює незвичайні ефекти й вирішує проблеми дефіциту площі на земельній ділянці. Аби квіти в підвісних горщиках стали прикрасою, треба правильно підібрати для них місце та вибрати сорт, що відповідає умовам вирощування.
®