За даними слідства, посадовиця організувала масове виготовлення та продаж фіктивних документів про отримання групи інвалідності через професійні захворювання.
Основними клієнтами зловмисників були потенційні призовники, які планували використати підробку для зняття з військового обліку та незаконного виїзду за кордон.
За наявними даними, щомісяця незаконна діяльність зловмисників на чолі з ексдепутаткою приносила «прибуток» у майже 100 тис. американських доларів.
Ця сума розподілялась між усіма спільниками, серед яких були двоє колег організаторки: завідувачі відділень медустанови, лікар-профпатолог та координатор протиправної діяльності медиків на Львівщині.
Також до «схеми» були залучені декілька посадовців медико-соціальних експертних комісій західного регіону.
За даними слідства, фігуранти діяли у складі організованого злочинного угруповання і пропонували своїм клієнтам повний пакет «документів» для ухилення від мобілізації.
Спочатку ухилянтів фіктивно оформляли на амбулаторне лікування, потім «діагностували» в них професійне захворювання, а далі призначали групу інвалідності.
У результаті комплексних заходів у Києві «на гарячому» затримано організаторку схеми та її спільника з Львівщини, який передавав їй «відкат» у розмірі 32 тис. доларів США.
Під час обшуків за місцями роботи і проживання фігурантів виявлено понад 40 млн грн, меддокументи та чорнові записи з обліком клієнтів.
На підставі зібраних доказів організаторці злочинного угруповання і чотирьом його учасникам повідомлено про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за двома статтями Кримінального кодексу України:
ч. 3 та ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції або одержання неправомірної вигоди службовою особою з використанням наданого їй службового становища);
ч. 3 ст. 369-2 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави).
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.
Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
Комплексні заходи проводили спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва органів прокуратури, повідомили в Службі безпеки України.
Служба безпеки проводить контррозвідувальні (безпекові) заходи у Конотопі на Сумщині. Відпрацювання відбуваються спільно з Національною поліцією, Військовою службою правопорядку у...
Служба безпеки затримала у Сумській області ще одного агента фсб. Ним виявився 48-річний ексдепутат Шосткинської міськради від забороненої Партії регіонів....
За процесуального керівництва Окружної прокуратури міста Суми 18 жовтня 2024 року повідомлено про підозру лікарю КНП «Сумська міська клінічна лікарня...
Служба безпеки затримала ще двох агентів російських спецслужб, які коригували ворожий вогонь по Полтавській та Сумській областях....
За процесуального керівництва Окружної прокуратури міста Суми 11 жовтня 2024 року повідомлено про підозру одному з викладачів Сумського центру професійно-технічної...