І хоча рак шлунку не є найбільш поширеним видом, проте він посідає одне з провідних місць серед онкологічних захворювань, повідомляють у Сумському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Здоровий шлунок, як один з органів травної системи значно впливає на якість нашого життя. За певних умов епітеліальні клітини шлунку, що виробляють ферменти для травлення, можуть трансформуватися в ракові. Про фактори ризику та симптоми раку шлунку розповів лікар із загальної гігієни Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб Віктор Калантиренко.
Одним з факторів ризику даного виду раку є Гелікобактер пілорі. Ця бактерія в процесі діяльності ця бактерія починає розмножуватись у слизовій оболонці шлунку та синтезує ряд токсинів під впливом яких клітини слизової оболонки пошкоджуються і гинуть, а захисний шар слизу розчиняється.
В результаті кислотне середовище починає впливати на незахищені клітини слизової оболонки шлунку, викликаючи спочатку запалення, виразки, а потім і рак шлунку.
Ще одним фактором є спадковість - накопичення специфічних мутацій може значно підвищити ризик розвитку раку.
Інші фактори: ожиріння, гастрит, куріння, поліпи шлунку, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, нездорове харчування (багато копченостей, солі, мало фруктів та овочів).
Симптоми, які можуть вказувати на рак шлунку: розлад травлення, печія, нудота, труднощі з ковтанням, здуття після їжі, біль у животі, блювота
При появі цих симптомів негайно зверніться до лікаря!
Як і будь-яку хворобу, рак шлунка можна запобігти.
Профілактика:
- зменшення кількості копченої та соленої їжі;
- споживання більше фруктів та овочів;
- підтримання здорової ваги та стеження за своїм індексом маси тіла;
- відмова від шкідливих звичок (куріння та вжиття алкоголю).
Пам'ятайте: рання діагностика рятує життя!
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!