Упродовж 2023 року українські лікарі виписали пацієнтам із розладами поведінки й психіки та епілепсією 142,4 тисячі рецептів. Найбільшу кількість – у м. Києві (20 996), Дніпропетровській (13 706), Львівській (12 990), Хмельницькій (11 290) та Житомирській (9 404) областях.
Як отримати препарати за програмою «Доступні ліки» за цим напрямом, якщо у вас епілепсія, розлади поведінки або психіки?
Зверніться до невролога або психіатра. Лікар створить план лікування в Електронній системі охорони здоров’я та сформує перший електронний рецепт.
З цим рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, яка має договір із НСЗУ. Всі такі аптеки позначені наліпками «Доступні ліки».
За наступними рецептами можна буде звертатися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Вони зможуть призначити ліки на основі плану, який раніше склав невролог або психіатр.
Зараз 13 433 аптеки й аптечних пункти мають договір за програмою реімбурсації на препарати з лікування розладів психіки, поведінки та епілепсії. Знайти найближче до вас місце відпуску лікарських засобів можна:
за номером 16-77 – контакт-центр Національної служби здоров’я України (НСЗУ);
через аналітичну панель (дашборд) на сайті НСЗУ. Перейдіть на сторінку «Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за е-Рецептом», в меню ліворуч оберіть область або ваш населений пункт, а в рядку «Програма е-рецептів» – пункт «НСЗУ (реімбурсація)» та потрібний напрям програми реімбурсації.
Термін дії рецепта – 30 днів з дати, коли вам його сформував лікар, повідомили в МОЗУ.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Для розширення програми реімбурсації «Доступні ліки» в бюджеті наступного року закладено 6,6 млрд грн....
Не завжди виходить швидко погасити отриманий електронний рецепт на лікарські засоби чи медичні вироби, які підлягають реімбурсації....
Уряд ухвалив Порядок реалізації програми медичних гарантій на 2024 рік....