Засновник Wikipedia розкритикував роботу штучного інтелекту

Засновник Wikipedia Джиммі Вейлз розкритикував роботу популярного інструменту генеративного штучного інтелекту (ШІ) від OpenAI. Він назвав "безладом", коли його використовують для написання статей в онлайн-енциклопедії.

Про це Джиммі Вейлз сказав для Euronews Next, пише novyny.live.

За слова Вейлза, стаття у Wikipedia, написана сьогодні за допомогою ChatGPT-4, "жахлива" і "взагалі не працює", тому що вона багато чого упускає і помиляється.

Він прогнозує, що на створення надлюдського ШІ може знадобитися щонайменше 50 років.

"У віддаленому майбутньому ШІ може перевершити людину, більш ймовірно, що інструменти ШІ продовжуватимуть підтримувати інтелектуальну діяльність, попри те, що наразі вони перебувають на ранній стадії", — сказав Вейлз.

Wikipedia та ШІ

Попри свою критику сучасних генеративних моделей ШІ, Вейлз не виключає використання ШІ для Wikipedia.

Він сказав, що якби був створений інструмент для пошуку помилок у статті, порівнюючи її з джерелами, які вона використовує, це могло б допомогти виправити неточності.

За його словами, наразі розглядається можливість співпраці Wikipedia з компанією, яка займається розробкою ШІ з відкритим вихідним кодом, який можна вільно використовувати, щоб відповідати принципам онлайн-енциклопедії. Однак Вейлз зазначив, що нічого конкретного не планується.

Він каже, що це рішення не буде легким.

"Більшість компаній, а не лише благодійні організації, як ми, сказали б, що потрібно бути дуже, дуже обережними, якщо ви збираєтеся покласти в основу свого бізнесу технологію, яка контролюється кимось іншим, тому що якщо вони підуть в іншому напрямку, весь ваш бізнес може опинитися під загрозою", — сказав Вейлз.

Для створення балансу та боротьби з дезінформацією Wikipedia має власну армію "вікіпедистів", які переважно є редакторами-волонтерами чоловічої статі. За словами Вейлза, вони бачать різницю між фейковими сайтами і можуть легко визначити, чи був текст написаний людиною.

"Ми не хочемо навчити роботів бути упередженими, тому хочемо, щоб все було правильно, як у людському серці", — зазначив засновник Wikipedia.

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал

По тематике

США та Британія відмовилися підписати глобальну декларацію про штучний інтелект
11.02.2025 18:22

США та Британія відмовилися підписати глобальну декларацію про штучний інтелект

США та Велика Британія відмовилися підписати декларацію щодо «інклюзивного та сталого» розвитку штучного інтелекту на саміті в Парижі, тоді як...

Мінцифра презентувала перший словник термінів сфери штучного інтелекту
28.12.2024 11:39

Мінцифра презентувала перший словник термінів сфери штучного інтелекту

Мінцифра презентувала перший в Україні узагальнений словник термінів у сфері штучного інтелекту. У ньому зібрано 106 найпопулярніших слів і словосполучень,...

Німеччина починає поставки Україні дронів зі штучним інтелектом
18.11.2024 12:52

Німеччина починає поставки Україні дронів зі штучним інтелектом

Німеччина розпочинає поставки Україні 4000 БПЛА "Mini-Taurus" зі штучним інтелектом. Дрони здатні протистояти російським GPS-перешкодам та можуть атакувати важливі військові...

Новий істотний недолік штучного інтелекту виявили дослідники
11.11.2024 18:33

Новий істотний недолік штучного інтелекту виявили дослідники

Вчені з Китайської академії наук та університету Рейхмана в Ізраїлі провели дослідження згідно з яким швидкий розвиток штучного інтелекту (ШІ)...

Штучний інтелект дає хибні медичні поради, які можуть бути фатальними
07.11.2024 18:27

Штучний інтелект дає хибні медичні поради, які можуть бути фатальними

Дослідники виявили, що ШІ дає шкідливі медичні поради і може залікувати до смерті....

view counter
view counter
Новости партнеров
Погода, Новости, загрузка...

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.