Нею стала Клаудія Голдін "за те, що вона покращила наше розуміння результатів ринку праці жінок". Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Фонду Нобеля.
Клаудія Голдін народилася 14 травня 1946 року в Нью-Йорку. Вона американська економістка, історикиня економіки й фахівчиня з економіки праці, а також з гендерних питань.
Голдін є доктором філософії (1972), професор Гарвардського університету і співробітниця Національного бюро економічних досліджень. Її називали однією серед десяти найвпливовіших жінок-економістів у світі.
Лауреат премії з економічних наук 2023 року представила перший вичерпний звіт про заробітки жінок та їх участь на ринку праці протягом століть. Її дослідження розкриває причини змін і основні джерела гендерного розриву, що залишився.
Жінки надзвичайно мало представлені на світовому ринку праці, і, переважно вони заробляють менше, ніж чоловіки. Голдін переглянула архіви та зібрала дані за понад 200 років, що дозволило їй продемонструвати, як і чому змінилися гендерні відмінності в доходах і рівнях зайнятості.
Але протягом двадцятого століття рівень освіти жінок постійно зростав, і в більшості країн з високим рівнем доходу він зараз значно вищий, ніж у чоловіків, Голдін продемонструвала ці революційні зміни.
Переглядаючи архіви, збираючи та виправляючи історичні дані, цьогорічна лауреатка з економічних наук змогла представити нові та часто дивовижні факти.
Вона також дала глибше розуміння факторів, які впливають на можливості жінок на ринку праці, і наскільки затребувана їхня робота. Той факт, що вибір жінок часто був і залишається обмеженим шлюбом і відповідальністю за дім і сім’ю, лежить в основі її аналізу та пояснювальних моделей.
Дослідження Голдін також доводять, що зміни потребують часу, оскільки вибір, який впливає на всю кар’єру, ґрунтується на очікуваннях, які згодом можуть виявитися хибними. Її знання сягають далеко за межі США, і подібні моделі спостерігаються в багатьох інших країнах.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Дерон Асемоглу, Саймон Джонсон і Джеймс Робінсон отримали Нобелівську премію з економіки. Їхні дослідження пояснюють вплив суспільних інституцій на добробут...
Цього тижня оголосять лауреатів Нобелівської премії 2022....
За даними букмекерських контор, Зеленський є фаворитом на звання лауреата Нобелівської премії миру....
Російський журналіст виставив на аукціон медаль задля допомоги українським біженцям....