Чого Україна очікує від саміту НАТО, який наступного тижня пройде у Вільнюсі. Пояснює Центр стратегічних комунікацій
Київ погоджується, що повноправне членство в Альянсі стане можливим після виконання певних умов, але вже тепер настав час для відвертих політичних кроків.
До часу приєднання до НАТО Україна потребує тимчасового формату гарантій («Київський безпековий договір»). Однак він не може замінити собою членства України в Альянсі.
Варто врахувати сумний досвід Бухарестського саміту 2008 року – тоді кремль розцінив пасивність Заходу як заохочення до агресії проти сусідів.
Приєднання України до НАТО не загострить суперечності з Кремлем, а навпаки вирішить їх: рф не наважиться атакувати країну, захищену гарантіями Альянсу і як наслідок, на сході Європи настане стабільний мир.
Тимчасова окупація росією українських територій не є причиною відмови вступу в НАТО. Адже існує історичний прецедент: ФРН стала в 1955 році членом НАТО, при цьому ніколи не відмовляючись від прагнення об’єднання Німеччини. Яке здійснилося у 1989-му.
Україна в НАТО стане не тягарем, а суттєво посилить союзників. Альянс отримає першокласну, загартовану в боях армію на східних рубежах Європи.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!