У Латвії зросла кількість громадян, які підтримують Україну в боротьбі проти РФ

Опитування показало, що переважна більшість населення Латвії підтримує Україну в її боротьбі з російською агресією, прийом українських біженців і вступ України до Європейського союзу і НАТО.

82% населення Латвії повністю або скоріше підтримують боротьбу України за незалежність і свободу, що на 6 процентних пунктів більше, ніж у березні 2022 року. Прийом українських військових біженців у Латвії підтримують 73% респондентів, що на 1 п.п. менше, ніж у березні минулого року. Про це пише "Європейська правда" з посиланням на портал Delfi.

Вступ України до НАТО підтримують 63% опитаних, що на 12 п.п. більше, ніж у березні 2022 року, а вступ до ЄС - 62%, що на 7% п.п.

 

Путіна і вторгнення Росії в Україну підтримують лише 4% респондентів, що вдвічі менше, ніж у березні минулого року. Переважна більшість латвійців виступають проти війни Росії проти України.

60% жителів Латвії загалом згодні з тим, що війна в Україні посилює напруженість між латишами і росіянами, і це на 4% більше, ніж у березні минулого року.

Опитування показало, що зросло почуття безпеки латвійців у зв'язку з членством Латвії в НАТО і ЄС. Завдяки членству Латвії в НАТО і ЄС 48% респондентів почуваються в безпеці, що на 11 п.п. більше, ніж у березні минулого року.

41% опитаних відчувають себе загалом у безпеці, оскільки прямої військової загрози для Латвії немає. Протилежної думки дотримуються 27% респондентів.

Як і навесні минулого року, у грудні 2022 року латвійці досить скептично оцінювали внесок західних країн у боротьбу України проти російської агресії. Лише 22% респондентів погодилися з тим, що західні країни та організації діють досить рішуче.

Думка латвійського суспільства щодо участі Заходу у війні не змінилася - її підтримали б 20% респондентів. 49% латвійців виступають проти участі Заходу у війні.

Інформації, що надається російською владою і ЗМІ про війну в Україні, в Латвії довіряють лише 4% респондентів, а 80% опитаних вважають її недостовірною.

68% респондентів під час опитування повідомили, що надавали матеріальну або моральну підтримку Україні та українським біженцям.

Опитування проводилося 9-19 грудня минулого року центром ринкових і соціальних досліджень "Latvijas Fakti". Загалом було опитано 1057 постійних жителів Латвії віком 18-74 років.

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал

По тематике

Україна та Китай планують розширювати співпрацю в агросекторі
25.12.2024 15:39

Україна та Китай планують розширювати співпрацю в агросекторі

Міністр аграрної політики України Віталій Коваль зустрівся з новим послом Китаю в Україні Ма Шенкунем. Головна тема розмови – як...

У Дії визначили журі Нацвідбору-2025
23.12.2024 15:17

У Дії визначили журі Нацвідбору-2025

442 374 українці та українки обрали кандидатів у судді Нацвідбору Євробачення-2025....

Ділові очікування українського бізнесу впали: найгірша ситуація в будівництві
05.12.2024 15:10

Ділові очікування українського бізнесу впали: найгірша ситуація в будівництві

У листопаді ділові очікування українських підприємств погіршилися, свідчать дані НБУ. Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) знизився до 47,2 порівняно з...

У банках в очікуванні приросту кредитування
30.10.2024 12:10

У банках в очікуванні приросту кредитування

У третьому кварталі обсяг фінансування банків зріс, причому більшість установ відзначили значніше зростання коштів населення в порівнянні з бізнесовими депозитами....

На Мангеттені відкрили інсталяцію, присвячену українським дітям, яких вдалося повернути з російської депортації
28.10.2024 15:26

На Мангеттені відкрили інсталяцію, присвячену українським дітям, яких вдалося повернути з російської депортації

У Нью-Йорку пройшло відкриття мистецької інсталяції Empty Beds. Вона являє собою тридцятиметровий мурал зі світлинами порожніх дитячих ліжок на одній...

view counter
view counter
Новости партнеров
Погода, Новости, загрузка...

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.