Наприкінці минулого року американський бізнесмен Ілон Маск вперше став найбагатшою людиною у світі, проте доволі швидко втратив свій статус, повідомляє mc.today.
Видання Bloomberg проаналізувало драматичне зростання й стрімке падіння його капіталу та дійшло висновку, що він збагатився на боргах та позиках. Які, попри все, доводиться повертати.
Звісно, у Маска багато джерел прибутків, оскільки він володіє кількома успішними бізнесами. Проте аналітики вважають, що одну з помилок, яка може поглинути значну частину його статків, мільярдер зробив ще 2018 року. Тоді він як очільник Tesla визначив власну зарплату в розмірі $56 млрд на рік, спираючись на високі показники капіталізації компанії. Щоправда, цього досягли завдяки маржинальним позикам. Хоча Маск і зміг підвищити вартість акцій компанії, упродовж останнього року вона впала більш як на 50%. Через це інвестори навіть звернулися до суду з вимогою повернути частину грошей на рахунки Tesla.
Ще однією не надто виваженою стратегією вважають те, що він використовував злети акцій одних компаній для фінансування інших.
Навесні 2022 року невдовзі після того, як Маск розповів про намір придбати соцмережу Twitter, він намагався уникнути угоди. Це пов’язують із різким падінням акцій Tesla. Крім того, приблизно тоді ж трішки більш як половина активів компанії, що належали безпосередньо бізнесмену, використали як заставу для отримання чергової позики.
Дехто з експертів вважає, що ще приблизно $13 млрд Маск заборгував, коли все ж придбав Twitter. Ця компанія не приносила суттєвих прибутків упродовж останніх років, тобто угода не мала фінансового сенсу. Ймовірно, це пояснює намагання бізнесмена скоротити витрати. Він звільнив тисячі працівників, скасував пільги на кшталт обідів в офісі та навіть клінінгових послуг, а також відмовився сплачувати за оренду приміщень.
Втім, навіть з урахуванням позики, яку Маск узяв для придбання Twitter, компанія генерує на рік значно менше грошей, ніж винна своїм кредиторам. Експерти вважають, що якщо скорочення витрат не допоможе зробити соцмережу прибутковою, мільярдеру доведеться залучити більше грошей від інвесторів або кредиторів.
Теоретично, він може розрахуватися з боргами й власним коштом, проте складно спрогнозувати, скільки ще він втратить на додачу до рекордних $200 млрд в історії. Через це аналітики поки сумніваються в тому, що він колись знову стане найбагатшою людиною у світі.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Вартість компанії Tesla вперше за понад два роки перевищила $1 трлн після зростання вартості її акцій до позначки $321.22....
Тесла відкликає понад 27000 Cybertruck у Сполучених Штатах через затримку зображення камери заднього виду, що може погіршити видимість водія та...
Радіохвилі від мережі супутників Starlink, яка дедалі більше зростає, перешкоджають ученим проводити якісні дослідження Всесвіту....
Цього тижня SpaceX успішно вивела на орбіту нову партію телекомунікаційних супутників Starlink, завдяки чому загальна кількість супутників у космосі перевищила...
Ракетний вибух породив новий феномен: дірка в іоносфері вперше зафіксована в історії...