Іпотечне кредитування в Україні стає все більш популярним: чим обумовлений попит? ®

Останнім часом відзначається зростання попиту на іпотечне кредитування серед українців. За попередніми даними, кількість укладених договорів збільшилася на 2.5% у порівнянні з минулим роком.


Чому жителі України все частіше вдаються до даної послуги, яке житло беруть в іпотеку в переважній більшості, і як зараз ідуть справи з процентними ставками? На ці питання дають відповіді українські банки і представники сфери нерухомості.

Попит на іпотечне кредитування весь час зростає. За даними TKCredit, якщо порівнювати число виданих кредитів з минулим роком, станом на липень 2021, воно практично потроїлося. У першу чергу, це обумовлено тим, що знизилася ставка по іпотечних кредитах до 13.4% на вторинному ринку нерухомості і до 15.7% на первинному. ЦБУ повідомив, що в травні поточного року було оформлено 843 договори по іпотечному кредитуванню (загальна сума перевищила 666 мільйонів гривень). Якщо брати загальну суму виданих кредитів за перші 5 місяців, вона становить 3651 (в грошовому еквіваленті - 2800000000 гривень).

Експерти відзначають, що українці останнім часом вдаються не тільки до іпотечного, а й до мікрокредитування. Сьогодні цією послугою пропонують скористатися багато МФО, тому попередньо потрібно ознайомитися з усіма нюансами, щоб взяти позику на найбільш вигідних умовах. Для цього необхідно зайти на сайт організації, що надає подібні послуги. Наприклад, прочитавши огляд Ccloan, користувачу стає зрозуміло, що компанія пропонує взяти від 100 до 15000 грн з відсотковою ставкою від 0.01 до 1.99%. Позика видається на період від 5 до 30 днів, при цьому доступна пролонгація.

Особливості іпотечного кредитування

За підрахунками експертів, найчастіше покупці, оформляючи іпотеку, віддають перевагу вторинному житлу. У травні поточного року їх частка склала 87% від обсягу і 89% від кількості всіх виданих позик. 

Середня сума, яка була видана на покупку нерухомості одній людині, склала близько 790 тис. При цьому аналітики підкреслюють, що у травні, в порівнянні з квітнем, розмір іпотечного кредиту на порядок знизився. Наприклад, якщо до цього сума на покупку первинки становила близько 925 тис. грн, зараз вона знизилася до позначки 878 грн.

Змінилася і ставка кредиту (вона знизилася в обох сегментах):

  • • вторинка почала продаватися з процентною ставкою 13.4% (до цього було 13.5%);

  • • первинна нерухомість знизилася до 15.7% (у квітні розмір процентної ставки становив 17.4%).

Національний Банк України прокоментував, з чим пов'язане зниження вартості кредитів (особливо на первинному ринку). За його словами, це сталося через зменшення частки банків, які пропонували іпотечне кредитування з порівняно високою процентною ставкою. 

Нагадаємо, що 27 січня під час засідання Кабінету міністрів було затверджено рішення про зменшення вартості іпотеки до 7% річних. Програма була запущена 1 березня, і вже на початку липня було зафіксовано 526 підписаних кредитних договорів (загальна сума склала понад 447 млн грн. Також НБУ працює над підвищенням облікової ставки, від якої залежать розміри видаваних кредитів і відсотки.

А що далі?

Багато хто прогнозує, що незабаром іпотека може знизитися до 5% річних (зараз запущений лізинг на житло під 5%). У той же час експерти відзначають, що таке дешеве іпотечне кредитування може супроводжуватися підводними каменями у вигляді прихованих комісій. 

view counter
view counter
Новости партнеров
Погода, Новости, загрузка...

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.