
Експерти запропонували організувати публічне обговорення проєктів нормативних актів за участю представників бізнесу, а також створити робочу групу для розробки механізмів моніторингу та блокування нелегальних онлайн-продавців. Про це повідомляють в Асоціації.
Закон №3817-IX, який регулює обіг спирту, алкоголю, тютюнових виробів, рідин для електронних сигарет та пального, передбачає створення підзаконних актів для контролю онлайн-торгівлі цими товарами. Основними заходами мають стати:
створення реєстру ліцензованих продавців алкоголю, тютюну та електронних сигарет;
системний моніторинг податковими органами для виявлення нелегальних сайтів;
запровадження механізму блокування таких вебресурсів.
Втім, компанії-члени Асоціації наголошують, що відповідні нормативні акти ще не ухвалені, а контроль за нелегальним онлайн-продажем підакцизної продукції залишається неефективним, попри набуття чинності Законом ще в липні 2024 року. Це сприяє зростанню тіньового ринку та завдає значних фінансових втрат державному бюджету.
Серед основних загроз неконтрольованого онлайн-продажу підакцизних товарів експерти виокремлюють:
зростання обсягів нелегального ринку та втрати бюджету через недоотримання податкових надходжень;
створення нерівних умов для бізнесу, коли офіційні компанії змушені конкурувати з недобросовісними продавцями.
Асоціація закликає до активного діалогу між державою та бізнесом, щоб якнайшвидше впровадити необхідні заходи, створити рівні умови для всіх учасників ринку та забезпечити додаткові надходження до бюджету.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
У зв’язку з активним розвитком онлайн-торгівлі Державна податкова служба (ДПС) постійно здійснює моніторинг інформації на інтернет-платформах і сайтах, аналізуючи можливі...