Наразі Україна має конкретні домовленості з Норвегією, Данією, Швецією та Литвою. Кожна з цих країн вже оголосила про фінансування в українське виробництво, зокрема, в далекобійні дрони та ракети.
Норвегія — виділила 500 млн крон (45 млн доларів) на фінансування українського виробництва.
Данія продовжить інвестування в український ОПК за данською моделлю в 2025. А також збільшує військову підтримку України у 2025 році до 2.2 млрд євро. Частина цієї допомоги буде спрямована на підготовку бригад, спільні оборонні проєкти та фінансування за «данською моделлю 2.0», що пришвидшить поставки зброї та інвестуватиме в українські оборонні підприємства.
Швеція долучається до «данської моделі» для фінансування виробництва українських далекобійних дронів.
Литва підписала Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає перший транш у 10 млн євро для виробництва української зброї, зокрема в межах проєкту «Паляниця». Ці кошти будуть перераховані вже найближчим часом.
Інший важливий результат — в Копенгагені започаткували новий формат співпраці – «Північна група – Україна», який об’єднує 12 ключових країн: Данію, Швецію, Норвегію, Фінляндію, Ісландію, Естонію, Латвію, Литву, Німеччину, Нідерланди, Польщу та Велику Британію.
Це держави, які надають найбільшу військову підтримку Україні в Європі. Перше засідання відбулося у Данії, наступне заплановано в Україні.
У межах переговорів із партнерами визначено чіткі напрями співпраці на 2025 рік: підготовка та оснащення бригад, спільні проєкти в оборонно-промисловому комплексі, закупівля дронів, систем ППО та боєприпасів.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Уряд України ухвалив рішення про запуск нової програми кредитування підприємств оборонно-промислового комплексу (ОПК) на пільгових умовах....
У російській федерації та республіці білорусь масово шириться саботаж на заводах оборонно-промислового комплексу (ОПК)....