Ці нововведення мають подвійний характер: з одного боку, пом'якшуються окремі обмеження для підтримки міжнародної торгівлі та технічної допомоги, а з іншого — посилюється контроль за дотриманням валютного законодавства, повідомляють в НБУ.
Нові правила для переказів за імпортними контрактами
Українські компанії отримають право розраховуватися за імпорт товарів без прив’язки до терміну їх постачання, якщо кошти переказуються:
Щомісячний ліміт таких операцій становитиме 10% від простроченої заборгованості за імпортними контрактами на 1 листопада 2024 року. Ці зміни мають на меті зміцнення зв’язків між іноземними експортерами та українським ринком, а також підтримку фінансування та інвестиційної привабливості країни.
Розрахунки за міжнародними проєктами технічної допомоги
Раніше валюта могла переказуватися лише для проєктів, що фінансуються ЄС. Тепер НБУ дозволяє перекази для розрахунків за всіма проєктами міжнародної технічної допомоги, незалежно від країни-донору чи організації, яка фінансує ініціативу. Це сприятиме залученню нових іноземних партнерів та підвищенню довіри до України як отримувача допомоги.
Репатріація дивідендів
Через виявлені спроби обійти встановлені обмеження на репатріацію дивідендів НБУ запроваджує нові умови:
Кредити в іноземній валюті для купівлі цінних паперів
Для уникнення порушень валютного законодавства НБУ забороняє використання валютних кредитів для купівлі цінних паперів, номінованих в іноземній валюті.
Вищезазначені зміни затверджені постановою НБУ №136 від 19 листопада 2024 року. Їх впровадження спрямоване на підтримку економіки, збереження стабільності валютного ринку та зміцнення фінансової дисципліни.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Посилення валютних обмежень дасть змогу запобігти непродуктивному відпливу капіталу з країни....
Національний банк України з 10 вересня 2024 року вносить зміни до діючих валютних обмежень. Для бізнесу НБУ пом'якшує низку...
Національний банк України продовжує пом’якшувати валютні обмеження, ураховуючи потреби збереження макрофінансової стабільності, захисту міжнародних резервів, забезпечення першочергових потреб оборони, економіки...
Таке рішення прийняли, ураховуючи запити громадян, бізнесу....