Це попередні дані, які можуть ще уточнювати; без врахування тимчасово окупованих територій та частини територій, на яких ведуться бойові дії.
Підрахунок здійснено на основі звітності підприємств із кількістю працюючих від 10 осіб. Треба зазначити, що показник середньої зарплати – це зарплата з нарахуваннями (брутто).
За даними Державної служби статистики, топ-5 секторів економіки із найвищими середньомісячними зарплатами у ІІ кварталі та темпи приросту рік до року виглядають так:
- Інформація та телекомунікації – 50 188 грн. (+37,1%)
- Фінансова та страхова діяльність – 39 891 грн. (+21,6%)
- Авіаційний транспорт – 43 387 грн. (+46,3%)
- Професійна, наукова та технічна діяльність – 28 300 грн (+23,7%)
- Державне управління й оборона; обов'язкове соціальне страхування – 27 285 грн. (+24,4%)
Варто зазначити, що у другому кварталі динаміка зростання середніх зарплат виявилось кращою, ніж очікувалось. Зокрема, в останньому макро-прогнозі НБУ очікував сповільнення темпу їх приросту за квартал до 15,6%. Тоді як по факту Держстат оцінив зростання у 22,1%.
Основний фактор, що тисне на зростання зарплат – дефіцит робітників, який посилюється через ефект мобілізації і виїзд працівників за кордон.
В цілому, за першу половину року середньомісячна зарплата склала 19 934 грн. Проти першої половини 2023 року, середня зарплата номінально збільшилась на 22,2%, реально (з врахуванням інфляції за період) – збільшилась на 17,7%. Таку інформацію надає голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
У порівнянні із першою половиною 2021 року, реальна зарплата зросла на 4,5%. Таким чином, завдяки сповільненню інфляції і зростанню номінальних зарплат, реальні зарплати відновились і перевищили довоєнний рівень.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!