![](https://dancor.sumy.ua/sites/dancor.sumy.ua/files/imagecache/468x310/puls31724.jpg)
Тепер кожен підприємець може поставити оцінку послугам, які надає держава. На етапі бета-тестування можна оцінити 22 держоргани, поступово їхня кількість збільшуватиметься.
“Завдяки цьому інструменту можна буде побачити об’єктивну вимірювальну картину якості держпослуг і ефективніше та швидше реагувати на проблеми підприємців. Наприклад, звернулися у податкову, ЦНАП чи інші органи і не задоволені якістю послуг, тоді можна залишити відгук на Пульсі. Заявку візьмуть у роботу, щоб виправити проблему, а підприємець отримає відповідь щодо свого запиту в онлайн-кабінеті. Так само можна залишити і позитивний відгук, щоб масштабувати позитивні практики. Відгук від бізнесу ми відцифровуємо та на його основі буде сформовано так званий Entrepreneur Satisfaction Score (Індекс задоволеності підприємців).
У планах інтегрувати “Пульс” до більшості державних послуг, щоб була можливість надати миттєву оцінку більшості державних сервісів”, – зазначила Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Система складатиметься з трьох компонентів:
Дашборд - інформаційна панель для прийняття управлінських рішень з ключовими показниками, що дозволяє оцінити стан задоволеності державними послугами. Дашборди з оцінками від бізнесу та динамікою звернень публічні.
Інформаційне вікно - підприємці можуть залишити відгук про взаємодію з державними органами та повідомити про проблеми. Для цього потрібна авторизація. Далі підприємцю запропонують заповнити коротку або довгу форму оцінювання державних послуг. Коротка форма дозволяє оцінити базові критерії, а довга - поділитися більш детальним досвідом. Довгу форму можуть скерувати до Урядового контактного центру або Ради бізнес-омбудсмена.
Особистий кабінет - підприємець зможе відслідковувати онлайн статус розгляду його заявки та оцінити весь процес.
“Пульс” є частиною політики “Зроблено в Україні”. Платформа розроблена Мінекономіки за консультації з фахівцями Ради бізнес-омбудсмена та реалізована за сприяння Мінцифри завдяки проєкту «Підтримка цифрової трансформації» за підтримки USAID і UK Dev. До реалізації долучена Команда підтримки реформ Мінекономіки та Урядовий контактний центр. Вектор розвитку допомагає задавати Рада бізнесу з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!