Суттєвий приріст надою відбувся в господарствах населення.
Про це повідомляє UkrAgroConsult з посиланням на аналітика Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.
За попередніми даними Мінагро, в квітні 2024 року господарства усіх категорій виробили 625,4 тис. тон молока-сировини, що на 8% більше порівняно до березня поточного року, але на 3% менше порівняно до квітня 2023 року.
В січні-квітні 2024 року обсяги надоїв склали 2 млн 114,8 тис. тон, що на 1,5% менше порівняно до минулорічного періоду. За проаналізований період частка підприємств у виробництві молока-сировини склала 40%, а господарств населення – 60%.
Зазначається, що підприємства виробили 252,4 тис. тон молока-сировини в квітні, що на 2% менше порівняно до березня, але на 6% більше порівняно до квітня минулого року. В січні-квітні 2024 року молочно-товарні ферми виробили 986 тис. тон молока, що на 6% більше ніж торік.
В господарствах населення обсяги надою склали 373 тис. тон молока, що на 15% більше порівняно до березня, але на 9% менше порівняно до квітня 2023 року. В січні-квітні 2024 року присадибні господарства виробили 1 млн 128,8 тис. тон молока-сировини, що на 8% менше порівняно до минулорічного періоду.
В січні-квітні 2024 року приріст виробництва молока-сировини спостерігався в господарствах усіх категорій в Харківській області (+6%), Миколаївській області (+6%), Тернопільській області (+5%), Черкаській області (+5%), Запорізькій області (+4%), Чернігівській області (+2%), Київській області (+1%) і Полтавській області (+1%).
В січні-квітні 2024 року близько 53% молока-сировини було вироблено в наступних областях:
Полтавська область – 209,4 тис. тон;
Хмельницька область – 198,4 тис. тон;
Вінницька область – 174,7 тис. тон;
Черкаська область – 147,3 тис. тон;
Чернігівська область – 130,8 тис. тон;
Житомирська область – 130,7 тис. тон;
Тернопільська область – 128,4 тис. тон.
Кухалейшвілі зауважує, що з другої половини квітні в Україні почало зростати виробництво молока-сировини під впливом теплої погоди та збільшення пасовищ. Суттєвий приріст обсягів надою відбувся в присадибних господарствах порівняно до попереднього місяця. В умовах зменшення споживання молочних продуктів в Україні та збільшення пропозиції імпортних сирів на внутрішньому ринку молокопереробним підприємствам було потрібно менше сировини. Тому переробники почали купувати молоко в господарствах населення, яке коштувало дешевше ніж на молочно-товарних фермах, та використовувати його у виробництві сухого молока та казеїну. В результаті, на молочно-товарних фермах з’явилися надлишки молока-сировини, які було складно реалізувати і це вплинуло на зниження закупівельних цін.
Як прогнозує експерт, з другої половини липня ймовірне скорочення обсягів виробництва молока-сировини в господарствах населення, якщо погода буде спекотною.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
В Україні спостерігається стійкий тренд до зростання продуктивності надоїв молока на сільськогосподарських підприємствах. Однак є проблеми зі зниженням поголів’я великої...