Крім них не вистачає також касирів, керівників магазинів, заступників керівників магазинів та охоронців.
Про це свідчить спільне дослідження Асоціації ритейлерів України та онлайн-платформи з пошуку роботи Robota.uа, презентоване під час RAU HR Conference, розповідає LIGA.net.
Загалом вітчизняні торговельні мережі вийшли на довоєнний рівень розвитку. Якщо порівнювати динаміку вакансій у ритейлі щодо динаміки на ринку України загалом, то вона становить 94% і 95% відповідно.
"Відсоток ритейлу в загальній структурі по Україні щодо вакансій становить понад 27%. Тобто практично третину з наявних вакансій в Україні займає саме ритейл. І коли ми бачимо, що галузь, яка становить майже 30%, в динаміці іде практично один до одного, як і відновлення країни загалом, то це хороший показник", – зазначає керівниця відділу аналітики Retail Association of Ukraine Яна Єрмакова.
Втім, кадровий голод на ринку все ж відчувається. На це вплинули міграційні процеси, старіння населення та призов чоловіків до лав Збройних Сил.
Лідерами серед регіонів із найбільшою кількістю вакансій є Київська область, де станом на грудень 2023 року налічувалось 33,5 тис. вакансій, Одеська (5,8 тис.), Дніпропетровська (6,9 тис.), Львівська (7,4 тис) і Харківська (3,9 тис.) область.
"Це доволі традиційний розподіл. Він практично завжди сталий по областях. Єдине, коли розпочалось повномасштабне вторгнення, Львівська область трималась на першому місці по вакансіях, адже багато бізнесів релокувалось туди", – зазначила маркетинг-директорка robota.ua Юлія Далібук.
П’ятірка регіонів-лідерів із найбільшою кількістю вакансій збігається з регіонами, де опублікована найбільша кількість резюме. Однак, якщо різниця між кількістю вакантних посад у грудні 2022 року і грудні 2023-го позитивна, то така ж різниця у кількості резюме – від’ємна. У Київській області ця різниця становить 26,4 тис. резюме, у Дніпропетровській – 6,6 тис., Харківській – 5,4 тис., Львівській – 4,8 тис., Одеській – 3,9 тис.
Крім того, збільшився розліт між бажаною заробітною платою претендентів на роботу і сумою, яку пропонують роботодавці у ритейлі. Так, у 2022 році найбільша така різниця становила 2 056 грн, у 2023-му – 3 097 грн.
Найменший розліт у бажаних і пропонованих зарплатах в охоронців – 6%. В середньому у резюме вони зазначають бажану зарплату 15,1 тис. грн, а пропонують їм – 14,2 тис. грн. На другому місці – посада керівника магазину. За бажаної зарплати 33,2 тис. грн їм пропонують у середньому 27,1 тис. грн. Ще більший розліт сум у товарознавців – 37%. Середня бажана зарплата претендентів – 23,7 тис. грн, пропонують їм – 17,3 тис. грн.
Найбільша різниця у бажаній та пропонованій зарплатах серед вакансій напрямку ІТ – 65%. За бажаної оплати праці в 74,3 тис. грн їм пропонують 45,1, тис. грн.
"Це можна пояснити тим, що роботодавці часто шукають спеціалістів рівня Junior. Тоді як пошукачі викладають свої резюме на зовсім інших рівнях – Senior, Middle – і просять зовсім іншу зарплату", – пояснює Юлія Далібук.
Серед опитаних роботодавців понад 70% готові у 2024 році підвищувати зарплату працівникам до 30%.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
В Україні за останній місяць змінився перелік спеціальностей з найбільшою та найменшою конкуренцією. Так, важко знайти роботу в сфері ЗМІ,...
В Україні за час повномасштабної війни на шахтах почали працювати близько 500 жінок, компенсуючи нестачу чоловіків в галузі....
У трьох галузях в Україні помітно зросли зарплати через аномальний дефіцит кадрів....
В Україні під час повномасштабної війни катастрофічно скоротилося працездатне населення. За оцінками експертів скорочення становить близько 40%....
Міністерка розвитку та економічного співробітництва ФРН Свенья Шульце готує разом з міжнародними організаціями та іншими державами міжнародну ініціативу «Кваліфіковані кадри...