З цієї дати поляки погрожують заблокувати не лише всі прикордонні переходи між країнами, а й під'їзні шляхи до залізничних перевалочних станцій та морських портів. Поки ж протестувальники блокують по 5-6 пунктів пропуску щодня, інформує OBOZ.ua.
Про розширення блокади заявили представники фермерської профспілки "Солідарність". "Будуть заблоковані не лише прикордонні переходи, а й транспортні вузли, під'їзні шляхи до залізничних перевалочних станцій та морських портів", – зазначили ініціатори блокади.
13 лютого польські фермери вже розширили блокаду на пункт пропуску "Корчева - Краковець". Акція протесту біля цього КПП розпочалася в середині дня після того, як вранці протестувальники фермери вже перекрили прикордонні переходи "Зосин – Устилуг", "Довгобичув – Угринів", "Медика – Шегині", "Ягодин – Дорогуськ" та "Гребінне – Рава-Руська". Таким чином, було заблоковано шість пунктів пропуску.
У "Солідарності" зазначають, що повну блокаду також буде запроваджено в рамках "30-денного протесту" проти української агропродукції, який триває з 9 лютого. "Проблема рентабельності сільськогосподарського виробництва, переробної та інших галузей промисловості нашої країни – це неконтрольований приплив товарів з України, що імпортуються при відкритті кордону ЄС із цією країною", – заявляють фермери.
Як зазначають експерти, це не правда. За словами Володимира Баліна, віце-президента Асоціації міжнародних автоперевізників (АсМАП), на європейський ринок йде втричі більше російського зерна, ніж українського. З ним погоджується і заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
"Усі (польські протестувальники. – Ред.) скаржаться, що дуже велика кількість продукції. Ми побачимо, звідки ця продукція, якщо чесно поставимо собі питання. Це продукція з Росії за фактом. Найбільшим експортером зернової групи сьогодні у світі є Росія. Тільки з пшениці у них експорт близько 46 млн тонн у всьому світі", – зазначив Марчук в ефірі телемарафону 14 лютого.
Фахівці нагадують, що страйк польських перевізників також не закінчено. "До 1 березня її призупинено. Якщо до 1 березня якимось чином те, що буде направлено двома урядами та Єврокомісії, не задовольнить перевізників, ніхто не застрахований від того, що вони відновлять страйк", – нагадав Балін.
Крім того, фермери з Чехії хочуть влаштувати у своїй країні акцію протесту проти аграрної політики Європейського Союзу та імпорту дешевшої продукції з України. 22 лютого, коли фермери з інших держав також планують демонстрації, у Чехії аграрії проведуть ходи до прикордонних переходів.
Хто стоїть за блокадою кордону України
У польських протестах не обійшлося без російського сліду. Скандальну акцію протесту організував представник маргінальної партії "Конфедерація". Вона, серед іншого, виступає проти європейських цінностей, за вихід Польщі з Європейського Союзу (ЄС) та активну співпрацю з РФ.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
За попередньою інформацією польської сторони, місцеві фермери планують розпочати страйк перед пунктом пропуску «Медика – Шегині» 23 листопада з 9:00...
За інформацією від польської Сторони, блокування руху до ППр «Гребенне» завершилося о 01:20....
Заблоковано рух вантажівок у пункті пропуску «Рава-Руська – Гребенне»....
Очікується блокування руху у ППр «Рава-Руська – Гребенне»...
Повне розблокування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні вже має позитивні результати. Зокрема, на 20% збільшився вантажопотік агропродукції з України....