Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус у коментарі РАР, пише agroportal.ua.
«Ми чекаємо таких переговорів і готові до того, щоб такі переговори відбулися. Ми хочемо допомогти Україні з транзитом, але він повинен бути транзитним, а не за рахунок польських фермерів. Виступ міністра Качки був для мене якимось заспокоєнням і розрядкою атмосфери, яка нагніталася два-три дні. Думаю, Україна переглянула свою думку, яку озвучувала раніше», — зазначив представник польського уряду.
Телус також звернув увагу на те, що список продуктів, заборонених до ввезення в конкретні країни, повинен бути гнучким. Як приклад він навів Болгарію, якій необхідний український соняшник і може імпортуватися країною.
«Це має бути рішенням на рівні ЄС», — додав він.
Готовність країн-сусідів до переговорів підтвердив у телеефірі заступник міністра економіки України — торговий представник України Тарас Качка.
«У понеділок ми представили наш план контролю експорту сільгосппродукції всім державам-сусідам. Маємо дуже гарний відгук з боку Румунії та Болгарії, які досить позитивно відреагували і не ввели національні заборони. Інші три країни, зокрема Польща, теж вже дають позитивні сигнали щодо готовності розглядати механізм, запропонований Україною», — цитує його слова пресслужба Мінекономіки.
Міністр зауважив, що фактично Україна запропонувала ввести механізм спільної верифікації та погодження постачання чотирьох видів сільськогосподарських товарів (пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику) до п'яти країн ЄС.
«Це не розв'яже проблему повністю, тому що це фактично свідчитиме про торгівлю між Україною і цими п'ятьма країнами ЄС в ручному режимі. Але це буде кроком уперед і відмовою від заборон, які для нас неприйнятні за формою. Українська пропозиція може стати основою для розв'язання питання експорту агропродукції до п’яти країн ЄС.
Польська сторона вже заявила, що готова працювати над розв’язанням цієї проблеми. Я вірю, що до кінця тижня ми зможемо досягти певного компромісу. Адже насправді як для Польщі, так і для України важливо розвивати співпрацю, торгівлю, сільське господарство і дбати про інтереси аграріїв один одного, а не лише реагувати на публічні критичні зауваження», — запевнив Тарас Качка.
Ключовим ринком збуту української агропродукції в Африці залишається Єгипет, а серед інших важливих партнерів – Лівія, Алжир і Туніс....
Експорт українських сирів за січень-жовтень 2024 року склав 10 100 тонн, що на 40,3% більше, ніж за аналогічний період 2023...
Станом на 17 листопада 2024 року Україна експортувала товарів на $36,3 млрд, що більше, ніж за весь 2023 рік, коли...
Це на 78,5% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року (46,1 млн. тонн), і на 20 млн. тонн більше, ніж...
Протягом січня-жовтня 2024 року в Україну імпортували товарів на суму $57,4 млрд, а експортували – на $34,6 млрд....