Блоги

Драстуй, счастьє!

Закон про мови сьогодні порівнюють з Вавілонською вежею. Дуже влучно, на мій погляд. Усі між собою спілкуються, але ніхто нікого не розуміє.

Яскрава ілюстрація тому – виступ Святослава Павлюка на зустрічі з головами громадських рад, де були присутні Сергій Тігіпко та Раїса Богатирьова. Громадський діяч звертався до урядовців рідною йому мовою - ПОЛЬСЬКОЮ.Усе відповідно до закону. А те, що ніхто з присутніх не знає польської, – вибачте, проблеми індіанців є проблемами індіанців. Так, мабуть, вважають ті, хто закон про мови ініціював і за нього голосував. Цікаво, як вони самі збираються спілкуватися з людьми, які розмовлятимуть двома десятками мов нацменшин. Вчитимуть усі 20? Так може, тоді почати з української?

Країною йдуть масові протести! Київ, Одеса, Суми, Харків, Дніпропетровськ… Львівська облрада хоче розірвати угоду про оренду майна зі Львівською облдержадміністрацією й припиняє контакти з ОДА, доки та не відреагує на ухвалення мовного закону. На Івано-Франківщині над ОДА вже висить червоно-чорний стяг як символ війни, а на акцію протесту в центрі міста притягли козла. Вимагали надати гуцульському мовленню статус хоча б районного. І мають на це право!

 

А якщо завтра прийдуть марсіани, гобліни чи тролі і вимагатимуть статус для своєї мови? Або племена острова Тувалу з Полінезії?

Єдині, хто може виграти від принизливого закону про мови, - представники видавничого бізнесу. Надприбутки від друку словників та розмовників їм гарантовані.

А от державний бюджет знову постраждає -  мінус 5 млрд гривень платників податків на впровадження такого «счастья». Люди, хто готовий платити за чергове «покращення життя вже сьогодні»?

view counter

Комментарии

Гость

Истерите, пан Медуница.

"Закон устанавливает, что государственным языком является украинский язык. Согласно документу, украинский язык как государственный применяется по всей территории Украины при осуществлении полномочий органами законодательной, исполнительной и судебной власти, в международных договорах, в учебном процессе, в учебных заведениях, в пределах и порядке, определенных данным законом"

 

Так что мова в безопасности, вы и дальше сможете писать ваши замечательные блоги так, как вам взудмается.  Выпейте капель, успокойтесь.

Гость

 
Он не дэбил, он опозиция. А она дэбильная.

Попадание в яблочко. И такие вот дауны типа кириленка, медунка хотят строить госдурство. Им бы у себя в хате разобратья. А то в семье устроили бедлам, а все пытаются учить других.

Гость

Медуна нужно пожалеть. Он искренне верил, что его вознесут "на воздусях" к вершинам...Не получилось. То, что он лопочет по украински и объявляет о своей оппозиционности, это нормально. Или он оппозиция, или он никто...Простой ноль. Иметь надежду выйти в депутаты при таком рейтинге,как у него, это скорее жест отчаяния, чем продуманный шаг...

artyukh

Та ти ж дивися, як бидлота регіанальна на Медницю накинулася. Ну шо,  жертви "русского міра", ось вам трохи інформації з висновків Головного науково-експертного управління при Верховній Раді України:

За змістом Європейської хартії регіональних мов або мов меншин “регіональна мова або мова меншин” означає мови, які традиційно використовуються у межах певної території держави, під якою треба розуміти географічну місцевість, де така мова є засобом спілкування певної кількості осіб, яке виправдовує здійснення різних охоронних і заохочувальних заходів, спрямованих на їх збереження та розвиток. Йдеться про те, що сфера поширення регіональних мов або мов меншин пов’язується не з відповідними адміністративно-територіальними одиницями, які складають систему територіального устрою держави, а з географічною місцевістю, що може не збігатися із системою територіального устрою держави. Тому пропозиція про надання органам місцевого самоврядування, система яких будується виключно до системи адміністративно-територіального устрою держави, права вирішувати питання про визнання регіональних мов та мов меншин такими, що є поширеними в межах адміністративно-територіальних одиниць, вбачається недостатньо обґрунтованою. Адже повноваження органів місцевого самоврядування поширюються не на “території”, а на відповідні “адміністративно-територіальні одиниці”. При цьому слід враховувати, що території поширення регіональних мов та мов меншин формуються у природний спосіб, а не шляхом прийняття рішень органами місцевого самоврядування.
Крім того, варто звернути увагу і на те, що Європейська хартія регіональних мов або мов меншин серед заходів, спрямованих на охорону і розвиток регіональних мов або мов національних меншин, не передбачає зобов’язань стосовно необхідності прийняття спеціальних рішень органами державної влади чи органами місцевого самоврядування про “визнання регіональної мови чи мови меншин такою, що є поширеною на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці”. За змістом частини ІІІ цієї Хартії держави зобов’язуються в межах територій (які склалися історично) передбачати заходи, спрямовані на заохочення використання регіональних мов або мов меншин у суспільному житті відповідно до зобов’язань, взятих за пунктом 2 статті 2 цієї Хартії.
У частині другій статті 7 законопроекту пропонується визначити перелік регіональних мов або мов меншин, до яких застосовуються положення Європейської хартії регіональних мов або мов меншин. Однак перелік таких мов вже визначений у п. 2 Закону України “Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”. При цьому треба звернути на невідповідність переліку мов, визначених цим Законом (13 мов) переліку мов, що міститься у законопроекті (18 мов). 
Недосконалим, на думку управління, виглядає запропонований у законопроекті механізм визнання мов регіональними або мовами меншин та застосування до них відповідних заходів (частини третя – сьома статті 7 законопроекту). Передбачені законопроектом 10-відсотків і більше кількості чисельності її населення, а в окремих випадках менше 10 відсотків населення відповідної території, на якій поширена ця мова, для прийняття відповідними місцевими радами рішення про визнання мови регіональною і використання її на відповідній території, на думку управління, вбачається довільною. До того ж міжнародно-правові акти такого критерію визнання мов регіональною не містять. Зокрема, Європейська хартія регіональних мов або мов меншин не пов‘язує визнання мови регіональною з певним відсотком представників національних меншин у загальному складі населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Нею передбачається здійснення охоронних і заохочувальних заходів, спрямованих на забезпечення використання регіональних мов, і в жодному разі не передбачає прийняття органами місцевого самоврядування спеціальних рішень про визначення територій використання регіональних мов. Вона орієнтує органи публічної влади не на визнання тієї чи іншої мови регіональною, а на охорону “історичних регіональних мов або мов меншин Європи, деякі з яких знаходяться під загрозою відмирання ”, створення умов для їх захисту і використання з метою збереження та розвитку культурного багатства і традицій Європи. Так, відповідно до підпунктів "a (iii)", "b (iv)", "c (iv)", "d (iv)", "e (iii)", "f (iii)", "g", "h", "i" пункту 1 та пункту 2 статті 8 Хартії Україна у сфері освіти зобов'язалася, в межах території, на якій такі мови використовуються, відповідно до стану кожної з таких мов і без шкоди для викладання офіційної мови (мов) держави застосовувати один із заходів, передбачених у зазначених вище підпунктах (зокрема, передбачити можливість надання суттєвої частини дошкільної, початкової, середньої, професійно-технічної освіти відповідними регіональними мовами або мовами меншин чи їх викладання як складову навчальної програми), принаймні до тих дітей чи учнів, які самі, або у відповідних випадках сім'ї яких, цього бажають і кількість яких вважається для цього достатньою. 
На думку управління, запропонована законопроектом 10-відсоткова чисельність носіїв регіональної мови для визнання на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць її мови регіональною може призвести до непорозумінь та напруги на мовному ґрунті. Адже межі проживання національних меншин та поширення їх мов не завжди збігаються із межами адміністративно-територіальних одиниць. Необхідно враховувати й те, що у процесі практичного застосування запропонованих положень можливе виникнення ситуації, коли місцеві ради вищого рівня прийматимуть рішення стосовно вживання регіональних мов без наявності відповідних рішень місцевих рад нижчого рівня, що теж може призвести до хаосу у сфері нормативно-правового забезпечення функціонування мов у межах тих чи інших адміністративно-територіальних одиниць.

Белгородец

Ооооо! Гниды от "вертикали" проснулись! 

Такие как Медуница есть лучшие представители нации и я надеюсь, что они таки начнут процесс по выдавливанию украинофобских клопов. 

Гость

Чмыри - это люди которые не любят свой народ, а только паХана и то за деньги. Crazy  

Гость

 
Чмыри - это люди которые не любят свой народ, а только паХана и то за деньги

200%!!!!!!!

Гость

Какие вы тут все интересные, арийцы....Фантазеры.))))

гость

Где вы нашли интересных?Медун,который никак не может забыть сладкое окологубернаторское житье и смириться со своим политическим трупизмом? Или полоумный петлюрик со своими опусами,написанными в конторке местного"руха",где он и сидит с такими же тупеющими соратниками,отрабатывая жалкую тысчонку-другую зарплаты? Все они напоминают тухлую рыбу,которая вспоминает,как осетром была.....

Гость

А ты - отробатываеш у чмырей, значит и сам чмырь. Crazy

Гость

А тим часом перевертні

Нехай підростають

Та поможуть москалеві

Господарювати,

Та з матері полатану

Сорочку знімати.

Помагайте, недолюдки,

Матір катувати».

Т.Г. ШЕВЧЕНКО

Гость

1. за мову гарну статистику привеле Бекешкіна: 4% хвилює статус російської і 11% - української, і підвреслила, що ті  15% (2 і 13 відповідно) взяли участь у подіях 2004 р. Тому 15% - це критично. І якщо за русскій язик, який і без того домінує, навряд чи хтось буде битися на смерть, то за мову таких бійців таки буде більше. Правда, Медуниця і іже з ним до числа останніх не входять.

2. "Помаранчеві", до числа яких входить і Медуниця (враховуючі свою тодішню посаду і зв"язки в Києві) - просрали все, в тч і мову. БО хто їм, засранцям, заважав у 2005-му прийняти закон про мови, аналогічний російському - щоб українська була мовою міжнаціонального спілкування, мала гарантований перелік сфер використання, захист правильного вживання і тд і тп, і все це ще й закріпити конституційно? Це було цілком реально... але ж кому та мова була потрібна?!!! Он Щербаня і Колєснікова слід було дерибанити, Омельченка з Крутушкіною чмирить, да...

3. Медуниця був то за Юща, то рапотом за Юлю, то вже за Сєню, і всенький час - за Мінаєва, радником якого (регіонального запроданця!) і є. Такого "попозиціонера" слід першим на гілляку вішати.

F-111

 
Медуниця був то за Юща, то рапотом за Юлю, то вже за Сєню,

Ну ты баранюра! А что Медуниця должен быть в лагере гнид-регионалов?

Вот тогда ты точно  бы писал, какаой он зраднык день и ночь.

Олег- МОЛОДЕЦ! Никогда не изменял своих взглядов и позиций!

Просто антиукраинские вши ( втом числе и здесь на форуме) судорожно боятся таких как он.

Я думаю что Сумы будут гордиться Медуницей в случае, если он станет нардепом.

Это вам не какие небудь чмыри и иже с ними

Cool

Гость

Или Сидельники с Даниленками  у которых каша во рту, невозможно понять о чем они блеют. Wink

Barmaley

Почитал, и как-то аж на душе противно стало...

 

 
Олег Медуниця написал:
А от державний бюджет знову постраждає -  мінус 5 млрд гривень платників податків на впровадження такого «счастья». Люди, хто готовий платити за чергове «покращення життя вже сьогодні»?

 

Олег! А напиши, если ты "честна аппазиция", сколько было потрачено на введение украинских субтитров в кино, переводы русских фильмов, мультиков и передач на украинский и прочие "оранжевые покращення"?

А ведь тогда вам, Ющенкофанам, говорилось, что на украинский нужно переводить НОВЫЕ фильмы зарубежного производства, но на русском языке не трогать, т.к. всем понятная речь. Сколько бессмысленно перевели денег бюджетных, а?

Хотя чего я спрашиваю... Ты же только и умеешь, гавна кинуть на вентилятор и опять скрыться, рожать очередной свой "высер". Не пиши больше в блогах, не позорься.

Не сторонник языкового закона, но вот такое его вольное жонглирование фактами - бесит. Объективности нет в тебе Олег, нет совсем!

Гість

Товаришу Бармалєй, та заспокойтесь. І не змішуйте Божий дар з яєчнею, як говорив мій прораб. Українські титри - нормальне явище. А ЯКІ В УКРАЇНІ ПОВИННІ БУТИ ТИТРИ???? Японські?!

Гость

не...Трипольско - арийской! Закадровый перевод Медуницы, епыть...Наш местный галичанин, твою дивизию...

Гость

Тобі в штабі ПР що, -робить нічого? Понабирають напівдаунів...

F-111

 
Почитал, и как-то аж на душе противно стало...

Может быть ты адекватный человек, но чесно говоря,  меня тошнит от твоих коментов каждый раз.

Медуница высказал свою принципиальную поцию и её поддерживают большенство граждан страны.

А вот тебе Бармалей такое предложение, коль скоро ты так так переживаешь за "загнобленнные языки"!

Ану-ка собери инициативвную группу или сам  от себя напиши Путину и спикеру гос. думы Росии, чтобы они приняли подобный закон. Он там в 100 раз актуальней, чем в Украине, потому как там живет в 100 раз больше нацинальностей.  А мы здесь обсудим и оценим твой героический поступок и народ Росси тебе в ноги поклонится за столь прогрессивный закон!

Но я (и не только я ) уверен, что при одной только мысли об этом у тебя штанишки помокреют.

А потом и об объективности поговорим и про гавно на вентиляторе. Представляю себе тебе ответ  с россии на твой благородный порыв  в заботу об исчезающих языках в РФ.

Великий Бени Хил отдыхает!  Big smile

Гость

Ради справедливости - в России в республиках дейстсвуют и национальные языки, на которых ты можешь обращаться во властные органы. Просто там не зацикливаются на избранности великих акраинцив и у них нет комплекса ущербности в отличие от нацюцюрников. 

Barmaley

 
F-111 написал:
Ану-ка собери инициативвную группу или сам  от себя напиши Путину и спикеру гос. думы Росии, чтобы они приняли подобный закон. Он там в 100 раз актуальней, чем в Украине, потому как там живет в 100 раз больше нацинальностей.  

http://ru.wikipedia.org/wiki/Официальный_язык

 
Цитата:
Государственный язык в российском законодательстве — это юридическая категория, определяющая язык, который обязателен для применения в случаях, установленных законом (законами) о государственном языке. В Российской Федерации правовой статус государственных языков установлен Федеральным законом «О государственном языке Российской Федерации» от 1 июня 2005 года № 53-ФЗ. Данный закон устанавливает, что государственным языком РФ является русский; субъекты РФ вправе устанавливать дополнительно свои государственные языки; а также то, что «Обязательность использования государственного языка Российской Федерации не должна толковаться как отрицание или умаление права на пользование государственными языками республик, находящихся в составе Российской Федерации, и языками народов Российской Федерации». Закон строго устанавливает границы своей применимости (в деятельности органов власти; в названиях органов власти; в судопроизводстве (конституционном, уголовном, гражданском и административном), в дорожных указателях, на государственном языке должны выходить кодексы, законы и другие подзаконные акты РФ; при проведении выборов и референдумов, в международных договорах и соглашениях РФ; во внутренних официальных документах граждан РФ; в иных определенных федеральными законами сферах). Закон устанавливает меры поддержки (например, предоставление переводчиков в судах), соблюдение прав граждан, ответственность за неисполнение.

Другим законом, регламентирующим сферу государственного языка является Закон РСФСР «О языках народов РСФСР» от 25 октября 1991 года № 1807-1 (в 1998 году название было изменено на Закон Российской Федерации «О языках народов Российской Федерации»[2]).

Кроме Карелии, во всех республиках, входящих в состав Российской Федерации, установлены свои дополнительные государственные языки. Интересным является тот факт, что придание карельскому языку статуса государственного стандартной процедурой (через простое внесение изменений в конституцию республики) невозможно, поскольку в нём используется письменность на основе латиницы, и для его официального внедрения необходим отдельный федеральный закон[3].

 
F-111 написал:
Медуница высказал свою принципиальную поцию и её поддерживают большенство граждан страны.

А я выссказал свою.

Просто прежде чем слепо верить лозунгам оппозиции я предпочитаю сначала хотя бы погуглить. Wink

Гость

Медуниця ліг під ригів - бо є радником Гени, який з ними в коаліції, і в результаті трьохсторонніх торгів за участі Волкова тепер став кандидатов під попозиції 1) не маючи реального рейтингу серед виборців 2) не маючи грошей і підтримки місцевих бютівців 3) на одному округу зі своїм підрадним мером 4) на одному окрузі з колишнім годувальником і теж "націоналістом" Єпіфановим (очолював штаб Юща, під яким і Медун у 2004 трудився). Результат прогнозований: вибори виграє НЕ Олежка. Для чого все й задумувалося.

До Бармалея: про мови. Що характерно, москалі з одного боку кокретно встановил гегемонію російської, а з іншого наче дозволили місцеві язики... Але! ці місцеві язики прив"язані виключно до національних автономій і стосуються малих народів, мови яких проти російської - нуль. У нас же фактично запроваджують не прив"язану до територій і до національностей "регіональну" мову - 10% тих, хто не є росіянином чи кимсь ще, а є просто російсько мовним... Порівняйте: в РФ нема як "другої державної" ні під яким соусом ні української (а було ж 8 млн українців в РФ!), ні ідіш... А головне, - все таки сфера використання російської прописана так, що іншим мовам шансів на існування практично немає.

Простіше кажучи, в РФ ВСІ мають знати і використовувати російську (головне - в освіті й офіційному спілкуванні) і при цьому МОЖУТь вживати ще якусь іншу мову. У нас же Гадік-Підрахуй продавили закон, який дозволяє взагалі НЕ ВЧИТИ, НЕ ЗНАТИ і НЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ українську.

Тому я й не проти, щоб у нас були такі самісінькі закони про мову, як в РФ , - мові статус реальний, а нацменшинам (а не "говорящім") - можливість використовувати щось своє. Автономія у нас одна - Кримська, до речі ))) А Раша - вся федерація.

Гость

Медуниця  під чмирів ніколи не піде, бо чмирі неадекватні і інтелектуально убогі. Wink

Этничный

 
Ради справедливости - в России в республиках дейстсвуют и национальные языки, на которых ты можешь обращаться во властные органы.

Я в Украину с Росии недавно переехал, но что то я не припомнаю ничего подобного, хотя жил в многонациональном регионе.

Предоставте реальные факты здесь.

Деловодство, в том числе и обращения во властные органы осуществляется исключетельно на государственном языке. Я уж не говорю о судах, силовых структурах и налоговой отчетности. И вообще не представляю как, например, какой-нибудь московский или петропавловско-камчатский чиновник будет рассматривать официальный  документ на корякском языке.

Так, что не надо заниматься здесь словоблудием "знатоки".

Этничный

 
Просто там не зацикливаются на избранности великих акраинцив и у них нет комплекса ущербности в отличие от нацюцюрников.

 Коль скоро ты затрагиваешь эту тему с соответствующей терминологией, то очевидно, что у тебя самого существует гигантский комплекс "маловартости", поскольку пытаешься как-то неуклюже оправдать законные требования украинского народа отстаивать Богом данные ему права, в том числе и "мовные". 

А если ты переходишь на оскорбительные термины по отношению к патриотам державы, то естестественно вывод один-ты не полноценен. Вот так вот.

Наверное ты фино-угро-татаро-удмуртско-башкирско-ханты-мансийско-..(101+)....-эвенкийский "ЧЕЛОВЕЧИЩЕ"! 

Вот тебя и давит жаба, что есть украинский народ с своей РОДНОЙ мовой! 

Иди поплачся вове пукину, а здесь Украина! И  нечего здесь свои ядовито-вонючие метастазы распускать.

сосед румына

 
на которых ты можешь обращаться во властные органы.

Народ, прикол! У меня один знакомый румыно-цыган решил писать на своем языке прошение какое-то нашему губернатору Чмырю, че-то там по собесу. А чё имеет право!

Во будет умора если ему не будет ответа вообще или ответа на родном языке!

А это уже "порушення прав"... Посмотрим.

Сергій

Або наприклад листа від громади ромів Баранівки про свої потреби. Хай Чмирь наймає за власні кошти, або коштом Колісніченків - кідалових перекладачів. Дебіли!

гость

 
У меня один знакомый румыно-цыган решил писать на своем языке прошение какое-то нашему губернатору Чмырю, че-то там по собесу. А чё имеет право! Во будет умора если ему не будет ответа вообще или ответа на родном языке! А это уже "порушення прав"... Посмотрим.

да ти хочя б закон переглянув. Як що у тебе сосед ціган, той ти мабуть вже оциганівся

гость

Медун вже заПИпал. Скажи ка брате Олеже, а чому ти купив на кстати воровані гроші южнокорейський внедорожник а не УКРАЇНСЬКИЙ Ланос, а . И головне чому твоя дружина працює в державних органах де управляє ПР. Що ЯЗИКА у дупу засунув. 

Гость

Всі южнокорейські внєдорожнікі зібрані на Луцькому ЛуАЗі.

view counter

Цитата

В ОПЗЖ достатньо конструктивна позиція
Василь Хома
голова Сумської ОДА
view counter
view counter
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.