11 липня у онлайн-медіа «ЦУКР» вийшов матеріал про життя людей з ЛГБТК+ спільноти «Те, що тебе можуть побити до реанімації за орієнтацію — не вигадка», це три інтерв’ю про те, як людям живеться серед стереотипів. Матеріал з історіями про безпеку ЛГБТК+ людей, прийняття себе й камінг-аут викликали різні реакції в аудиторії.
12 липня у телеграм каналі з понад 140 000 підписників з'явився заклик до знищення офісу редакції ЦУКРу. Редакція запевняє: уже склали заяву в поліцію про погрози та спробу обмежити журналістів у їхньому праві на виконання своїх обов'язків.
ІМІ поговорили з Олексієм Тучею – головним редактором «ЦУКРу»
- Коли ви взагалі планували цю тему робити у Сумах, чи думали ви про подібні настрої в загальної аудиторії, яка у вас є?
- Аналітику не робили, ми просто самі для себе розуміли, що реакція може бути різна, бо власне і суспільство різне. Там люди, які в клубі, вони все цю штуку розуміють, це ми по реакції їх побачили, як ставляться до цього у спільноті. Але аудиторія в нас ширша, з війною стала ще ширша, того ясно, що реакція може бути різною. Ми чекали як хейту, так і хороших відгуків, але так щоб погроз і знищення редакції - такого ми не чекали.
— Яка була мета, коли ви брали цю тему в роботу? Чи буде ця тема надалі висвітлюватися в ЦУКРі більш систематично?
- Беручи цю тему, ми хотіли показати, що в Сумах є місце різним спільнотам, і що зараз, саме в часи війни, на часі звертати на це увагу, розповідати про них, бо в цих людей теж є свої проблеми. І таким висвітленням хотілося б показати ці проблеми, і підштовхнути суспільство до розуміння, що проблеми це треба вирішувати і думати нарешті над прийняттям цієї спільноти. По тому, що буде далі… Ми не відмовляємося від таких тем, ясна річ, будемо про них розказувати, бо це один із аспектів життя міста.
Я не впевнений, що це буде систематично у нас, але я впевнений, що такі штуки точно будуть, поки не знаю, в якому форматі.
⁃ Щодо вчорашнього інциденту, як на це відреагував ти особисто і редакція загалом?
- Знаєш, двояко. З одного боку ти розумієш, що це може бути якийсь блєф, просто слова, і трошки ставишся до цього спокійно. З іншого боку, на канал підписано 140 тисяч людей, і хтось із них може до чогось додуматися. У нас в принципі у всіх була одна реакція, ми так постаралися з холодною головою до цього підійти, не дуже панікувати, але в той же час себе так убезпечити.
⁃ Яким чином, що робили?
Закрилися в офісі, (сміється) одразу подзвонили в поліцію, вони до нас вислали патруль, порадилися з ними, що робити, вони запропонували написати заяву, поїхали, написали, а вони її прийняли.
⁃ Чи вже зареєстрували провадження, ви дізнавалися?
- Ще ні, я, якщо чесно, навіть завтичив запитати, що буде далі. В мене перший досвід з поліцією був, я до цього заяв не писав. Я прослідкував, головне, щоб все в заяві було правильно написано, щоб вони сприймали це як переслідування журналістів, а не просто там, якось інакше зрозуміли. Для нас це було тоді головним.
- Ви написали заяву. Чи будете ви надалі якось звертати на це увагу? Що ви хочете у результаті від своєї заяви? Тобто, якщо ця справа дійде до суду, то які у вас будуть вимоги у суді?
- Чекаємо покарання згідно закону і в разі потреби — захисту журналістів від зловмисників.
- Чи сказалась ця вся ситуація, бурхлива досить, на ваших героях? Чи ви їх настільки анонімізували, що їх все ж не знайти?
Ми постаралися якомога краще це зробити. Позмінювали і голос, і вік, і імена, і змінили ще їхнє обличчя. Ми все таки розуміли, що якісь ризики, принаймні, для героїв можуть бути.
Тому сподіваємося, що на них це ніяк не відобразиться. По моральному стану – це питання, але звісно, ми їм на інтерв'ю пояснювали. Одразу розказували, що можуть бути різні реакції, тому, типу, готуйтеся. Але принаймні тоді вони казали ніби вони готові до цього.
ІМІ також звернулися за коментарями до правоохоронців щодо цього інцинденту. Володимир Крупецьких, начальник відділу комунікацій ГУНП у Сумській області, каже: "заяву справді отримали, зареєстрували, але провадження ще не відкрито. Ведеться перевірка".
Альона Яцина, регіональна представниця ІМІ у Сумській області
Нардепи, місцева депутатка від “Слуги народу”, новопризначений ректор сумського нацуніверситету, “Сумитеплоенерго” і його бульдозери - всі ці люди і...
У липні 2024 журналісти продовжують стикатися із різними викликами у своїй роботі. Окрім внутрішніх, редакційних і професійних, як то: нестача...
Кількість новинних повідомлень сумських медіа воєнної тематики суттєво переважають кількість публікацій на будь-яку іншу тему - більше 40%...
У Сумах журналісти заявляють про системну публікацію своїх матеріалів без вказання авторства, при чому скаржаться як на сайти так і...
Як прожили медійники Сумщини березень 2024 року, із врахуванням загострення ситуації на прикордонні та посилених обстрілів міст області.
У...