В Україні програма працює вже кілька років, на Сумщині реалізується вперше. UPSHIFT дозволяє підліткам та молоді створити власні проєкти, отримати менторську підтримку та ресурси на їх реалізацію, а також опанувати корисні навички, які стануть у пригоді в дорослому житті, додадуть впевненості.
Учасники UPSHIFT створюють проєкти, що мають на меті розв'язувати проблеми пов’язані з екологією, освітою, ментальним здоров’ям, розвитком дітей та молоді, допомогою ВПО та інші.
Взяти участь в ініціативі може молодь від 14 до 24 років. Для цього потрібна команда з 3-5 осіб. Далі необхідно визначитися з проблемою, яку команда хоче вирішити – у своїй громаді, навчальному закладі, мікрорайоні тощо. І необов’язково мати розв'язання цієї проблеми – достатньо її просто сформулювати та подати онлайн заявку на відкритий набір у своєму регіоні.
За результатами конкурсного відбору 10 відібраних команд беруть участь у навчальній програмі, під час якої створюють власні проєктні ідеї, презентують їх та отримують змогу залучити ресурси на втілення своїх ідей.
Загальна тривалість програми - 3-4 місяці, які охоплюють період подачі та розгляду заявок, 4 дні інтенсивних тренінгів та близько 3-х місяців – безпосередньо роботи над реалізацією розробленого проєкту.
Під час навчання та втілення проєкту кожну команду супроводжує ментор.
Програма UPSHIFT побудована таким чином, щоб молоді люди навчились крок за кроком проходити шлях від визначення проблеми до її рішення, при цьому велика увага приділяється креативності та пошуку нестандартних рішень.
У 2020 році у всеукраїнському проєкті програми UPSHIFT Green брала участь випускниця сумської школи №7 Вікторія Ярова. Від ідеї про участь до подання заявки у команди була лише доба. Дівчата вирішили популяризувати альтернативні види енергії, але бачення як це робити – не було. Та серед 270 заявлених команд сумські школярки були відібрані для участі в проєкті.
Надалі команда занурилася у вивчення теми альтернативних видів енергії. У просуванні ідеї та її втіленні учасникам допомагала менторка. Результатом проєкту стало встановлення в рідній школі сонячних панелей, які стали ефективним альтернативним джерелом енергії для навчального закладу. Вартість цього проєкту склала 70 тис. гривень.
Як зазначила Вікторія, для її команди участь у проєкті була яскравою подією у житті, поштовхом для руху. І наразі дівчата користуються надбаним з UPSHIFT досвідом – проєктують та реалізують ініціативи у своїх навчальних закладах.
«UPSHIFT для нас – це були можливості, наш досвід, наші враження та наше натхнення. В той час я дуже повірила в себе – це дуже приємно, коли люди вірять в тебе, допомагають», - зазначила Вікторія.
Реєстрація у першій хвилі програми UPSHIFT триває до 26 листопада.
Більше про програму UPSHIFT можна дізнатися на сторінках Інстаграм, Фейсбук або на сайті.
Програма UPSHIFT у Полтавській та Сумській областях реалізується ГО «Нова Полтава» в рамках програми «Розвиток потенціалу молоді в Полтавській та Сумській областях», у партнерстві з ГО «Центр Євроініціатив», за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Уряду Японії.