Вдень і вночі, у будь-яку погоду техніки-метеорологи проводять свої спостереження (роблять усілякі заміри) кожні три години, в один і той же час.
Метеорологічна станція Конотоп почала працювати у 1893 р, її організував головний лікар земської лікарні Данило Шеболдаєв.
В 1895 р він “пішов на підвищення” до губернської лікарні Курська, а метеостанцію передав місту. Станція працювала до 1910 року, її очолював старший фельдшер лікарні М. Рибалка (в архіві Гідрометслужби знайшлась заповнена ним таблиця спостережень за червень 1900 р). На початку 1911 року він помер від тифу, що призвело до припинення спостережень.
Вже в 1912 року вийшла перша (і єдина) наукова праця з клімату міста. Її автором став майбутній організатор і перший очільник Української метеорологічної служби (Укрмету) М. Данилевський. У 1913 році станція відновила роботу і працювала до 1917-го.
Наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. проведення метеорологічних спостережень було “модною” справою серед небідних громадян. У Конотопському повіті діяли більше 10 станцій і пунктів.
Наступний етап в житті станції почався у 1923 році, вже при залізниці. Першим начальником став Михайло Кудлай, який пізніше став одним з керівників агрометеорологічного відділення Укрмету.
Від початку 1930-х станція розташовується на звичному місці. На відміну від багатьох, метеостанція працювала і в роки війни. Підтвердженням цього є архівні данні погоди, заповнені німецькою.
Сьогодні на метеорологічній станції Конотоп проводиться увесь комплекс метеорологічних, агрометеорологічних та актинометричних спостережень.
У дружньому колективі трудяться закохані у свою професію люди. Штат метеостанції нараховує 9 осіб: керівниця метеостанції, технік-актинометрист І категорії, технік-агрометеоролог І категорії, технік-метеоролог І категорії, чотири техніки метеорологи ІІ категорії та прибиральниця території.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!