![](http://dancor.sumy.ua/sites/dancor.sumy.ua/files/imagecache/468x310/4087178e-faea-4b3a-a520-65dd55c1f304.jpg)
Літня жителька з села Верхня Сироватка розповіла поліцейським, що вдень їй зателефонував невідомий та представившись працівником банку повідомив, про начебто необхідність надання особистих даних для проведення оновлення програми. Зловмисник наголосив, що у разі відмови її банківські картки будуть заблоковані та для їх відновлення потрібно бути їхати до м. Києва. В ході спілкування жінка повідомила невідомому пароль від входу у "Приват24", після чого через деякий час з її банківської картки зникли грошові кошти у сумі 90 000 гривень.
Від дій псевдобанкіра вчора постраждала і 48-річна жителька смт. Вороніж Шосткінського району. Вдень їй на мобільний телефон зателефонував невідомий, який представившись працівником банку повідомив, що з її банківської картки була спроба зняття коштів. Чоловік по телефону назвав перші чотири цифри її банківської картки, після цього для уточнення інформації попрохав назвати чотири останні цифри карти та код, який вона отримає від оператора банку. Жінка довірилася незнайомцю, виконала всі його вказівки та врешті втратила свої грошові кошти з картки в сумі 41000 грн.
У Ромнах 72-річна жінка отримала телефоном повідомлення про те, що нібито в усіх банках України відбувається перереєстрація рахунків, і якщо вона бажає, щоб її картку перереєстрували, необхідно натиснути цифру «1». Жінка проігнорувала це повідомлення і поклала слухавку. За мить зателефонувала невідома жінка, яка представившись працівником банку під приводом перереєстрації та не блокування банківської картки, змусила пенсіонерку повідомити чотири останні цифри картки, пін код та код який вона отримала у вигляді СМС-повідомлення. В результаті довірлива жінка втратила 3200 гривень.
Подібна історія трапилася і з 58-річною жителькою міста Конотоп. Вона, введена в оману зловмисником, теж втратила з двох своїх банківських карток гроші в сумі 16 000 гривень.
За вказаними фактами працівники поліції відкрили кримінальні провадження за ст. 190 “Шахрайство” Кримінального кодексу України та роблять все можливе, аби встановити місце знаходження шахраїв.
Поліцейські вкотре радять громадянам бути уважними та обережними при спілкуванні з незнайомцями, ніколи не повідомляти їм свої конфіденційні дані, або дані банківських карток, або ж інші секретні коди.
Завжди прораховуйте те, які наслідки матимуть ваші поспішні та не обдумані вчинки для вашого гаманця, нервів, здоров’я. Пам’ятайте, Ваша безпека у ваших руках, повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
За минулу добу семеро жителів втрапили в схеми аферистів та втратили власні кошти на загальну суму 88 000 гривень. За...
За процесуального керівництва Окружної прокуратури міста Суми повідомлено про підозру 26-річному чоловікові....
Продаж уявних товарів та прохання про допомогу: поліцейські фіксують звернення нових жертв шахраїв....
У сучасному світі онлайн-знайомства стали популярним способом знайти кохання або нових друзів. Однак, із зростанням попиту на такі сайти, зросла...
Минулої доби до територіальних підрозділів поліції Сумщини звернулося п’ять нових жертв шахраїв, які злочинним шляхом виманили у потерпілих близько 70...