Це пов’язано із настанням періоду другої линьки членистоногих. У цей час раки скидають свій панцир, через що стають дуже вразливими та потребують особливого захисту. У зв’язку із зазначеним, Інспекція здійснюватиме посилені заходи охорони біоресурсів на всіх водоймах Сумщини.
Звертаємо увагу, що за вилов річкових раків у заборонений період передбачено адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконного улову. Окрім цього, правопорушники будуть змушені відшкодувати екологічні збитки. Відповідно до Постанови КМУ №1042 від 29.09.2023, розмір шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування 1 річкового рака, становить 196 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3332 гривень), незалежно від його розміру та ваги.
Держекоінспекція Сумщини закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись вимог чинного природоохоронного законодавства.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
З 21 вересня у Сумській області закінчилась заборона на вилов раків у період другої линьки....
Небайдужий громадянин допоміг виявити чоловіків, які, ймовірно, займалися незаконним виловом раків....
Сумський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 1 грудня 2023 року по 30 червня 2024 року в області триватиме заборона на...
30 вересня у Сумській області останній день заборони на вилов раків у період другої линьки....
Сумський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 01 грудня 2021 року по 30 червня 2022 року в області триватиме заборона на...