29 березня відбувся перехід середньої добової температури повітря через 10° в бік підвищення (настання теплого періоду року), що на 22-26 днів раніше середнього багаторічного строку, повідомили в Сумському обласному гідрометцентрі.
Середня місячна температура повітря квітня склала 11-13° тепла, що на 3-4° вище норми. Такий високий температурний режим на Сумщині спостерігається вдруге після 2000 року.
Максимальна температура повітря на початку другої декади квітня підвищувалась до 27-29° тепла, поверхня ґрунту прогрівалась до 42-49° тепла.
Мінімальна температура повітря наприкінці другої декади квітня на переважній території області знижувалась до 1-2° тепла, на крайній півночі до 1° морозу, на поверхні ґрунту на півдні та сході до 1° тепла, на решті території до 0-2° морозу, на 2 см над поверхнею грунту до 1-3⁰ морозу. За місяць зареєстровано 1-2 дні з заморозками.
Кількість опадів за місяць склала в північній половині області 47-62 мм, або 125-150 % місячної норми, в південній половині області 27-33 мм або 70-95 % норми. За місяць зареєстровано 7-11 днів з опадами в 1 мм і більше, в тому числі 1-5 дні з опадами 5 мм і більше. Добовий максимум опадів дорівнював 7-17 мм.
Вітер переважав помірний. Протягом місяця впродовж 1-4 днів спостерігалось посилення 15-19 м/с.
Під впливом арктичного повітря, що надійшло в тилу циклону з північного-сходу 6, 16, 20 та 30 квітня спостерігались заморозки. Мінімальна температура по області знижувалась на поверхні ґрунту та на 2 см над поверхнею ґрунту до 1-3° морозу. Збитків не зареєстровано.
Станом на 28 квітня запаси продуктивної вологи в ґрунті під озимими, ярими зерновими культурами та на полях під посів теплолюбних і технічних культур в основному добрі і оптимальні і дорівнювали в орному шарі 25-45 мм, в метровому 125-190 мм.
У озимих культур на переважній території області відмічено утворення нижнього вузла соломини над поверхнею грунту, що майже на тиждень раніше середнього багаторічного строку.
У ранніх ярих зернових культур, посіяних наприкінці березня початку квітня, зареєстровано кущіння, на більш пізніх посівах 3 листок та формувались сходи . Стан посівів переважно добрий.
У гороху, посіяного наприкінці березня - початку квітня зареєстровано 3–й листок. На більш пізніх посівах - формувались сходи та проростало зерно.
У кукурудзи, посіяної на початку третьої декади квітня, проростає зерно.
У соняшнику, на посівах першої декади квітня, спостерігається 2-га пара справжніх листків при висоті рослин 7-10 см, на більш пізніх посівах, формуються сходи. Стан посівів добрий.
В садах відцвіли вишні, сливи, літні сорти яблуні, груші, почали цвісти пізні сорти яблуні. Умови для цвітіння садів переважали задовільними.
Господарства області сіяли ранні зернові і зернобобові культури, соняшник, готували ґрунт під сівбу пізніх культур, проводили догляд за посівами.
Дощова погода в другій половині місяця стримувала проведення польових робіт.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Погоду на Сумщині визначатиме північно-західна периферія антициклону, повідомили в обласному гідрометцентрі....
Погоду визначатиме вночі атмосферний фронт, вдень - східна периферія антициклону, повідомили в обласному гідрометцентрі....
Погоду на Сумщині визначатиме циклон з центром над півднем України, повідомили в обласному гідрометцентрі....
У першій половині листопада Сумщина перебувала переважно під впливом області високого атмосферного тиску. Переважала тепліша звичайної, з невеликими опадами погода....
Погоду визначатиме: вночі холодний атмосферний фронт, вдень поле підвищеного атмосферного тиску, повідомили в Сумському обласному гідрометцентрі....