Прокурор САП не погоджується із застосуванням саме такого запобіжного заходу та оскаржить його в суді апеляційної інстанції.
Зауважимо, що прокурор наполягав на застосуванні до указаного підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 7 млн грн застави.
За версією слідства, 100 тис. доларів США депутати пропонували начальнику Сумської міської військової адміністрації за об’єднання двох медичних установ, що забезпечило б збільшення фінансування, а також за залишення на посаді керівника цієї об’єднаної лікарні однієї з осіб, яка і надавала неправомірну вигоду. Крім того, особи обіцяли надавати посадовцям військової адміністрації 10-20% від виділеного обсягу бюджетного фінансування новоствореного медзакладу.
Депутатів затримано 26 березня на «гарячому» одразу після надання ними першої частини обумовлених коштів - 50 тис. дол. США.
Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Нагадаємо: іншого фігуранта справи Магомеда Галаєва взяли під варту із можливістю внесення застави у 3 млн грн.
Як повідомили у ВАКС, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду застосував щодо депутата Сумської облради запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 1 968 200 гривень.
Суд постановив негайно звільнити підозрюваного з-під варти в залі судового засідання.
Підозрюваний зобовʼязаний не пізніше п'яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує детективу, прокурору, слідчому судді.
За умови внесення застави на підозрюваного покладаються процесуальні обов'язки:
- прибувати до детективів НАБУ, прокурорів САП у цьому кримінальному провадженні, слідчого судді, суду за першою вимогою;
- не залишати межі м.Суми без дозволу детективів НАБУ, прокурорів САП у цьому кримінальному провадженні та суду;
- повідомляти детективу НАБУ, прокурору САП у цьому кримінальному провадженні про зміну місця свого проживання;
- утримуватись від спілкування із визначеними в ухвалі слідчого судді особами;
- здати на зберігання до Державної міграційної служби України всі свої паспорти для виїзду за кордон та всі інші документи, що дають право на виїзд з України;
- носити електронний засіб контролю.
Строк дії обов`язків – до 27 травня 2024 року включно.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Правоохоронці задокументували факт надання неправомірної вигоди....
За пропозицію неправомірної вигоди поліцейським двоє жителів Сумщини постануть перед судом....
Антикорупційний суд отримав обвинувальний акт стосовно двох депутатів на Сумщині і призначив в ньому засідання....
Прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт стосовно двох депутатів Сумської обласної ради, яких у...
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розпочне розгляд по суті скарги на вирок, яким до 6 років позбавлення волі засудили колишню...