Під час зустрічі представники обласної влади, аграрних асоціацій та силових структур обговорили прогнози щодо посівних площ, можливості отримання грантової підтримки для аграрних господарств від держави, а також шляхи об’єднання зусиль відповідних структур з метою забезпечення стійкого розвитку галузі.
«На жаль, через відсутність на певних територіях безпечних умов для проведення сільськогосподарських робіт у 2024 році в Сумській області прогнозується зменшення посівної площі на 5% порівняно з 2023 роком, до 1 млн 25 тис. га, – розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОВА Олександр МАСЛАК. – Водночас прогнозоване виробництво зерна у регіоні складатиме 3,4 млн тонн, а олійного насіння – 1,1 млн тонн. Цього достатньо для задоволення внутрішніх потреб регіону та формування товарного фонду для експорту».
За його словами, задля забезпечення максимальної доступності та ефективної комунікації під час проведення комплексу сільськогосподарських робіт буде впроваджена гаряча лінія аграрного штабу. Уповноважений представник перебуватиме на зв’язку для оперативного реагування на проблемні питання.
Під час засідання було акцентовано увагу на можливості отримання грантової підтримки від уряду та міжнародних організацій. Олександр Маслак повідомив про запуск державної фінансової програми, що передбачає часткову компенсацію вартості придбання сільськогосподарської техніки українського виробництва у розмірі 25%. На проєкт виділено понад 1 мільярд гривень з державного бюджету.
Окрім того, у 2024 році виробникам сільськогосподарської продукції, які мають у власності або користуванні до 120 гектарів, надаватиметься субвенція у розмірі 4 тисячі гривень на один гектар безповоротної допомоги, а для деокупованих територій – 8 тисяч гривень на гектар. Початок реалізації програми планується у травні цього року.
Важливою темою обговорення також стало впровадження обмежень у прикордонній 5-ти кілометровій зоні та механізми комунікації з силами оборони щодо реалізації відповідних заходів.
Михайло Криворотенко, начальник відділу забезпечення законності та правопорядку управління оборонної роботи, забезпечення законності та правопорядку Сумської ОВА, повідомив про збільшення обстрілів прикордонної зони у порівнянні з лютим минулого року майже у 4 рази. Так, за лютий 2024 року на території Сумської області ворожими силами було здійснено 1093 обстріли, що призвело до загибелі 16 осіб. 37 об’єктів сільськогосподарського призначення, розташованих у прикордонних громадах, було знищено або пошкоджено за цей період.
«Незважаючи на економічні та соціальні виклики, що стоять перед країною, уряд і місцеві органи влади зобов'язані підтримувати сільське господарство, аграрні підприємства та фермерів, що, ризикуючи своїм життя, працюють на полях та збирають врожай. Важливо посилити взаємодію з агровиробниками та переробниками на усіх рівнях влади. Адже це сприятиме не лише збереженню робочих місць, а й забезпечить продовольчу безпеку регіону», – наголосив Тарас Савченко.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Темпи зростання виробництва молока на сільськогосподарських підприємствах України на початку 2024 року є одними з найвищих у Європі, тоді як...
Кабінет Міністрів України ухвалив Стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій до 2030 року і план її реалізації на 2025–2027...
Інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії 21 жовтня продовжили моніторингову місію на одній із підстанцій оператора системи передачі, яка є...
Міністерство освіти і науки України затвердило перелік територіальних громад за рівнем ризику безпеки в системі освіти....
Українці цього року матимуть достатню кількість овочів за цінами навіть нижчими ніж минулого року....