![](https://dancor.sumy.ua/sites/dancor.sumy.ua/files/imagecache/468x310/c28a4d4b-e209-44be-a1cf-88497ccc229a.jpg)
Пташок забрали й поселили у водоймі на території мисливських угіддь філії.
"Нам досі невідомо через що саме пташки травмовані. Лебеді можуть зламати крила з різних причин, але я припускаю, що це сталося, коли вони вчилися літати. Таке інколи трапляється, коли птах намагається відштовхнутися від води й через надто сильний удар крило ламається, – коментує начальник мисливської дільниці Микола Голуб. – Звісно, це лише припущення і зараз, якщо чесно, вже неважливо чому це сталося, а ось що важливо – це те, що без нашої допомоги у них майже немає шансів на виживання".
У результаті травми лебеді назавжди втратили здатність літати, а це значить, що вони більш уразливі перед природними ворогами, а також їм важко себе прогодувати. Тому лісівники підгодовують птахів зерном, кукурудзою та пшеницею, а також дають терту моркву, буряк і капусту. Взимку слідкують, щоб вони не померзли. Якщо температура надто низька, то лебедів переносять в тепле місце – в одне з приміщень на мисливській базі.
На жаль, навіть попри те, що лебедине подружжя живе у безпечному середовищі та отримує належний догляд, травма не дозволяє їм завести потомство. Але головне, що завдяки піклуванню лісівників, птахи чудово себе почувають й не страждають через недоїдання. Далеко не всім так щастить і часто внаслідок травми птахи гинуть.
Якщо раптом ви знайдете пташку чи тварину, яка травмована, памʼятайте, що можете звернутись до лісівників або повідомити про це місцевим екологам чи організаціям з охорони дикої природи, щоб вони могли надати допомогу тварині, повідомили в Північному лісовому офісі.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Департамент інфраструктури міста закликає не годувати лебедів, які зимують на озері Чеха, хлібобулочними виробами....
Всю осінь сум’ян радували кілька десятків лебедів, які жили на озері Чеха....