«Міжнародна спільнота підтримує цю акцію з 1991 року. В ці 16 знакових днів об’єднуються всі люди особливо активно і говорять про протидію домашньому насильству. Це ганебне явище, яке не повинно мати місця в нашому житті не має існувати а ні в країні, а ні в жодній родині», – наголосила Людмила Мусіяка.
Учасники брифінгу зазначили, що за даними органів соціального захисту населення, за 9 місяців цього року надійшло понад 3000 звернень, 85% з них це насильство щодо жінок.
«Хотілось би наголосити нашим громадянам та небайдужим мешканцям, що домашнє насильство і взагалі насильство над людиною – це злочин. Не треба проходити мимо, коли бачите такі факти. Не залишайтеся осторонь, якщо у ваших сусідів, родичів чи знайомих вчиняються факти домашнього насильства. Обов’язково треба повідомляти відповідним органам. Людина, що потерпає від домашнього насильства, не має про це мовчати. Важливо пам’ятати, що це відноситься не тільки до фізичного насильства, але й до психологічного та економічного, що було застосовано до іншого члена сім’ї», – повідомила Людмила Мусіяка.
Як розповів старший експерт управління превентивної діяльності головного управління національної поліції в Сумській області Максим Дунай, домашнє насильство під час війни стає ще більш небезпечним, ніж у мирний час, адже людям складніше знайти вихід – вони часто обмежені у пересуванні, їм немає в кого прохати про допомогу, вони ще більше залежать від кривдників фізично й матеріально.
«Якщо говорити про статистику, то протягом поточного року до органів національної поліції надійшло 9300 повідомлень про його вчинення. За результатами реагування на ці повідомлення працівниками поліції в 60% інформація підтвердилась, що становить 5600 повідомлень, – повідомив він. – Задля припинення даних фактів працівниками поліції відносно кривдників було складено 4000 протоколів про адміністративні правопорушення, які в подальшому були направлені до суду, для притягнення до відповідальності».
До речі, 15% від усіх повідомлень надходять від сторонніх осіб: сусідів та перехожих, які чують крики з помешкання. Не замовчуйте ці факти, звертайтеся на гарячу лінію 102, повідомляйте, якщо ви знаходите тілесні ушкодження у дітей. Дитина не може сама повідомити, про те, що відносно неї вчиняється насильство, не будьте байдужими.
У рамках акції «16 днів проти насильства» на території області будуть проводитися ряд заходів, щоб донести до громадян важливість боротьби з усіма видами насильства. Про найбільш знакові заходи в рамках цієї акції розповіла Людмила Мусіяка.
ПЛАН регіональних заходів у рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у 2023 році – https://www.soc-zahyst.sm.gov.ua/images/docs/zahody_2023.docx.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!