![](https://dancor.sumy.ua/sites/dancor.sumy.ua/files/imagecache/468x310/402609279_687899736775967_1063123661496113318_n.jpg)
Зокрема, це професійна підготовка, соціальні гарантії, реабілітація та реадаптація, підтримка сімей, вшанування пам’яті загиблих Захисників і Захисниць України. Всі вони ґрунтуються на реальних потребах ветеранів області.
«Створений проєкт Обласної комплексної програми реалізації ветеранської політики в Сумській області – не константа. Наразі це лише «канва». Кожний пріоритетний напрямок має бути наповнений конкретним змістом і забезпечений фінансуванням. Необхідно врахувати всі можливі потреби, які виникли або виникнуть у наших ветеранів, їх родин, повідомили в ОВА.
Особливу увагу треба приділити сім’ям загиблих захисників, безвісти зниклих. Беручи за основу кращий досвід інших областей, країн маємо інтегрувати його в дієвий практичний інструмент, який забезпечить ефективну підтримку та допомогу нашим ветеранам», – зазначив Володимир Артюх під час презентації проєкту обласної програми реалізації ветеранської політики.
Створюючи концепт програми, робоча група врахувала проєкти, які запроваджуються у рамках держави.
Перший, це «Соціально-психологічна адаптація для ветеранів та членів їх сімей»: тижнева програма соціальної адаптації, під час якої ветерани разом родиною в умовах санаторного комплексу спільно працюють із психологами.
Очільник Сумщини доручив сформувати команду фахівців, яка буде працювати за цим напрямком, визначити відповідний санаторно-лікувальний заклад та подати пропозиції до Мінсоцполітики, щоб вже наступного року надавати цю послугу ветеранам.
Також, у ході презентації було зазначено, що на Сумщині буде створено 5 центрів життєстійкості, робота яких передбачає надання послуги з підтримки психічного здоров’я населення, зміцнення та координацію волонтерського руху, підвищення соціальної згуртованості територіальних громад. Наразі триває підготовча робота щодо інформування громад і підготовки відповідних пропозицій.
«Створення центрів життєстійкості – надзвичайно важливе завдання. Під це виділяються державні кошти і ми маємо зробити все, щоби вже наступного року такі центри запрацювали на Сумщині. Ветерани не повинні шукати куди їм звернутись з того чи іншого питання. Допомога має бути доступною і комплексною. Усі бар’єри на цьому шляху треба прибрати. Наші Захисники і Захисниці заслуговують найкращих умови і сервісу», – підкреслив начальник сумської обласної військової адміністрації.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Начальник Сумської ОВА Володимир АРТЮХ під час наради з головами РВА та громад доручив їм максимально інформувати ветеранів, які повертаються...
Як повідомив начальник Сумської ОВА Володимир АРТЮХ, за результатами регіонального ветеранського форуму намічено план спільних дій, щодо впровадження в життя...
Навчання за програмою «Організація професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в центрах професійно-технічної освіти Державної...
Завдання №1 на 2025 рік – максимальне створення ветеранських просторів у громадах та робота обласного ветеранського простору «ВЕТЕРАН PRO СУМЩИНА»....
Перший регіональний Форум відновлення «Ветеранська спільнота – рушійна сила відновлення і ресурс для змін» організовано в Сумській області в...