Окрім державного фінансування, освітній заклад отримує надходження на свій спецфонд від студентів-контрактників, платних курсів власної автошколи та замовлення від бізнесу на підготовку кадрів. За час повномасштабного вторгнення зросли надходження до бюджету університету від наукової діяльності: у 2021 році вони становили 12%, у 2022 – 17%. Мета, за словами Василя Карпуші, – підвищити цей показник до 30%, пише Форбс.
СумДУ працює над створенням кампусів в українських містах, розташованих далеко від кордону з РФ, а також у партнерських університетах Польщі та Грузії. Університет укладає домовленості з університетами-партнерами в Африці, щоб організовувати там практичні заняття для своїх іноземних студентів, які повернулися до рідних країн.
З 1 квітня 2022 року СумДУ відновив онлайн-навчання, а з вересня частина студентів навчається на кампусі (включно з іноземцями, загальна кількість яких у 2022 році зменшилась удвічі). Для допомоги Збройним силам СумДУ підготував близько 500 операторів дронів та продовжує дослідницьку роботу для оборонної сфери.
«Ми прикордонний університет, після 12-ї дня [24 лютого] в нас уже були танки. Місто і університет перебували в оточенні», – згадує ректор СумДУ Василь Карпуша. Евакуація студентів та викладачів на той момент була неможливою, до кінця березня оголосили канікули, а сам заклад став осередком ТрО міста Суми. Руйнування, яких зазнали приміщення університету (близько сотні вибитих вікон), були швидко ліквідовані протягом перших місяців.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!