У завершальній стадії сезону кожна особиста гонка жіночого Кубка світу розглядатиметься крізь призму боротьби за перше місце у загальному заліку – на відміну від чоловіків, де тріумфатор вже визначений, боротьба у дівчат лише у розпалі. Підігрівалась вона повідомленням про те, що напередодні сьомого етапу Кубка світу лідер тоталу Жюлья Сімон перехворіла на корона вірус, тому стан француженки перед стартами в Чехия Нове-Мєсто був таємницею. Згадуючи про те, що на чемпіонаті світу її основна суперниця Ельвіра Еберґ також мала проблеми зі здоров’ям, які змушували навіть пропускати гонки, фаворитом тут ставала навіть не найсильніша, а більш здорова, пише biathlon.com.ua.
Здається, на формі Сімон хвороба позначилась меншою мірою, оскільки за швидкістю Жюлья показувала результат серед лідерів, а на стрільбищі за дуже складних вітрових умов припустилась лише однієї хиби. Ельвіра ж мало того що була незвично повільною, так ще й на початку гонки, в стрільбі лежачи, зіпсувала собі гонку трьома колами штрафу! В результаті навіть після чистої стійки Еберґ-молодша на фініші програла більше двох хвилин і стала лише 63-ю і не потрапила у перс’ют! А Сімон дісталась місця в першій десятці, значно збільшивши свою перевагу в загальному заліку – тепер між ними вже 108 очок. Зважаючи на те, що завтра відстань між ними після гонки переслідування зросте ще більше, ситуація для збереження інтриги може стати загрозливою.
Решті пелотону «загрожує» тотальне норвезьке домінування, яке від чоловічих гонок перекинулось і на жіночі! Неймовірну гонку сьогодні провела Марте Олсбю Ройселанд, яка, пропустивши першу половину сезону, зберегла достатньо сил і сьогодні з двома нулями на рубежах виборола першу свою перемогу в сезоні! Цікаво, що загалом в кар’єрі володарки Великого кришталевого глобусу це лише п’ятий успіх у особистих гонках.
Ще більше здивувала Інґрід Тандреволд, яка на дистанції показала найвищу швидкість у спринті! Стати найкращою їй завадив єдиний промах у лежці, через який на фініші вона поступилась партнерці по команді 20 секунд. Норвезький дубль! І це при тому, що норвежки у Нове-Мєсто виступають у складі лише трьох учасниць!
У боротьбі за третю позицію фаворити постійно змінювались. Спочатку класний результат продемонструвала Ванесса Фогт, потім результат німкені перекрила Доротея Вірер, а згодом третій графік після другої стрільби показала Ліза Тереза Хаузер, яка, на відміну від більшості фаворитів, обрала другу стартову групу. Але усіх їх обійшла Анаїс Шевальє-Буше, яка за рахунок швидкості останнього кола обійшла сіх трьох суперниць і виборола місце на подіумі!
Приємно, що у цій гонці не загубились і українки, які провели найкращу гонку в сезоні, ще раз підтвердивши «щасливий» статус стадіону в Нове-Мєсто для нашої команди. Дуже потужно виглядала випускниця СумДУ Юлія Джима, яка ідеально відпрацювала на вогневих рубежах і після стійки мала шостий графік! Шкода, але швидкості Юлі трішки забракло, аби втримати місце у квітковій церемонії чи навіть у десятці найсильніших. На останньому колі українка програла не багато, але щільність результатів була такою, що підсумковий результат Джими 11-й. Втім це найкраща позиція для нашої команди в особистих гонках цього сезону!
Свій особистий рекорд сезону показала також Олена Білосюк. Після чистої лежки капітан команди заробила коло штрафу у стійці, але непогано поборолась на дистанції останнього кола і фінішувала 26-ю. Є надія, що Олена зможе заключну частину сезону провести на більш мажорному фоні.
Уродженка Сум Анастасія Меркушина показала ідентичний час і також фінішувала 26-ю.
Також ця гонка стала справжнім проявом характеру для Дар’ї Блашко. Після чемпіонату світу особистий тренер Даші Юрай Санітра висловлювався за те, аби Блашко вже завершила сезон. Але вона не лише поїхала з командою, але вийшла на старт і відмінно відпрацювала на стрільбищі! Шкода, але дива не сталось: швидкість на дистанції в один момент за бажанням не з’являється, але Даші лише кількох секунд не вистачило, аби вперше в сезоні потрапити до залікової зони – 43-тя.
Відзначаємо і новий особистий рекорд Любові Кип’яченкової, для якої, щоправда, це був лише третій особистий старт серед найсильніших. Так, наразі це ще навіть не потрапляння до гонки переслідування, лише 66-те місце. Але приємно, що з кожним стартом Люба набуває досвіду і робить крок уперед. Тепер би ще трішки владнати стрільбу: сьогоднішні три промахи – забагато, як для спринту.
Дуже непоганий виступ команди у спринті закріпив десяту позицію України у Кубку націй. Три кращих представниці США, Естонії та Польщі, які конкурують з нашою збірною, фінішували значно нижче за трьох кращих українок. Тому тепер відрив нашої команди від польських суперниць, які стали 11-ми, складає 310 очок.
Завтра дуже насичений біатлонний день. У Казахстані пройдуть перші старти Юніорського чемпіонату світу, у Канаді завершиться Кубок IBU, а в Нове-Мєсто очікуємо на дві захоплюючі гонки переслідування.
Спринт. Жінки
1. Марте Олсбю Ройселанд (0+0) 19:28,4
2. Інґрід-Ландмарк Тандреволд (1+0) +20,5
3. Анаїс Шевальє-Буше (1+0) +29,3
...
11. Юлія Джима (0+0) +45,9
26. Анастасія Меркушина (1+0) +1:32,7
26. Олена Білосюк (0+1) +1:32,7
43. Дар'я Блашко (0+0) +1:53,3
66. Любов Кип'яченкова (1+2) +2:43,6
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!