Європарламент ухвалив резолюцію щодо створення спецтрибуналу для переслідування злочину агресії проти України, пише 24 Канал. За такі злочини відповідає вище керівництво країни.
Для росії і білорусі створять трибунал за аналогією з Нюрнберзьким процесом
"За" було віддано 472 голоси, "проти" – 19, утрималися – 33.
У резолюції Європарламенту йдеться, що ЄС та його члени мають домагатися створення спеціального міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії проти України, скоєного політичним та військовим керівництвом Росії.
Європарламент вирішив, що спеціальний трибунал, за аналогією з Нюрнберзьким процесом після Другої світової війни, де судили нацистських лідерів, має створюватися в тісній співпраці з Україною та міжнародною спільнотою, бажано через ООН.
Подібні трибунали створювалися за рішенням Ради Безпеки ООН і для судового переслідування осіб, винних у скоєнні воєнних злочинів у колишній Югославії та в Руанді.
Європарламент вважає, що створення спеціального трибуналу заповнить велику прогалину в поточній інституційній структурі міжнародного кримінального правосуддя та має ґрунтуватися на стандартах і принципах, які застосовуються до Міжнародного кримінального суду.
Євродепутати підкреслили у резолюції, що спеціальний трибунал повинен притягнути до відповідальності не лише путіна, а й лукашенка та керівництво білорусі.
Європарламент вважає, що спеціальний міжнародний трибунал повинен мати юрисдикцію для переслідування не лише Владіміра Путіна та політичного і військового керівництва російської федерації, але й олександра лукашенка та політичного і військового керівництва білорусі, як держави-співучасника, з території якої і за матеріально-технічної підтримки якої російська федерація веде свою агресивну війну проти України,
– сказано в документі.
У Європарламенті наголосили, що підготовча робота ЄС щодо спеціального трибуналу "має розпочатися без зволікання" і зосередитись на створенні механізмів для спеціального трибуналу у співпраці з Україною та підтримати українські і міжнародні органи влади у забезпеченні доказів, які будуть використані в майбутньому спеціальному трибуналі.
Крім того, Європарламент хоче створити тимчасову прокуратуру для розслідування та переслідування майбутнім спецтрибуналом злочину агресії проти України.
Заява, яка була оприлюднена очільником країни-агресора на саміті БРІКС, щодо оточення українських військ в Курській області не відповідає дійсності....
7 жовтня російському президенту-диктатору виповнилося 72 роки....
Чинний президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор 8 серпня відхилив прохання влади України про арешт російського лідера Володимира Путіна, якщо...
У четвер, 25 квітня, Європейський парламент ухвалив резолюцію, у якій закликав держави-члени ЄС та міжнародну спільноту не визнавати результати президентських...
Білорусь не вступає у війну проти України, оскільки український кордон повністю замінований і забетонований....