За даними обласної служби зайнятості, на сьогодні майже 300 мешканців Сумщини підготували власні бізнес-проекти. Кожний шостий уже отримав фінансову підтримку, решта перебувають у стадії розроблення.
Показова статистика: із поданих заявок, більш як половина, а саме 53% - підприємці (ФОПи), фізичні особи – 38, юридичні -9%. Характерно, що чоловіків та жінок майже порівну, а базову та повну вищу освіту мають понад дві третини претендентів.
Найпопулярніші напрями майбутньої діяльності – відкриття закладів харчування (кафе, кав’ярні, доставка їжі), роздрібна торгівля, пошиття одягу, надання стоматологічних послуг, розвиток аграрного бізнесу.
- Та хоч би який напрям не обрали підприємці, головне, що роботу матимуть не лише самі, а й забезпечать нею не менше одного-двох і більше жителів нашого краю. У цьому сутність і призначення нової програми, - говорить директор обласної служби зайнятості Володимир Підлісний.
Подати заявку на отримання мікрогранту можна на порталі «Дія» в розділі «єРобота». Його обсяг визначається відповідно до запиту, але не менше 50 тис. грн. Обов’язкова умова – створення робочих місць. Якщо їх буде не менше двох, сума гранту сягатиме 250 тисяч гривень.
Консультацію про умови програми та оформлення заявки можна отримати у найближчому центрі зайнятості (філії) чи у відділенні Ощадбанку. Існує онлайн-підримка потенційних грантоотримувачів через чат-бот Державної служби зайнятості.
Консультації з питань пошуку роботи, реєстрації в службі зайнятості, отримання статусу безробітного можете отримати на Telegram-каналі за посиланням https://t.me/+Jis40eOnV-JjNjUy
Доєднатися до чат-боту Державної служби зайнятості можна у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot
Гаряча лінія Сумського обласного центру зайнятості 093 276 39 66; 096 109 08 37;
067 698 29 58; 095 337 41 10.