Відповідну постанову Уряд прийняв 26 лютого
«Наша освіта довго наслідувала радянську парадигму, і предмет «Захист Вітчизни» – один із проявів цього. Це неправильно, що на п’ятому, практично шостому році війни ми досі не спромоглися замінити абсолютно радянську назву предмета «Захист Вітчизни» на «Захист України». Це важливий акцент, і я рада, що ми нарешті його поставили. Тепер не менш важливе завдання – покращувати зміст цього предмета і матеріально-технічне забезпечення шкіл», – зазначила Міністр освіти і науки Ганна НОВОСАД.
«Захист України» – обов’язковий для вивчення у 10-11 класах. Його мета – надати учням знання та уміння для оборони країни, навчити їх діяти в надзвичайних ситуаціях. Учні вивчають предмет на уроках та під час навчально-польових і навчально-тренувальних занять.
«Важливо, щоб цілі, які ми закладаємо у конкретний предмет, зокрема і у оновлений «Захист України», відображались і в підручниках, за якими навчаються учні. Так, зміни стануть системними і ґрунтовними. Саме для цього ми розпочали зміну підходів до експертизи та виготовлення підручників. Повна трансформація триватиме декілька років, але для нас надзвичайно важливо зробити цей процес якісно», – додала Міністр.
Городская комиссия по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуаций приняла решение о дальнейшей организации обучения в заведениях общего среднего и...
Состоялось заседание местной комиссии по техногенно-экологической безопасности и чрезвычайным ситуациям....
С 14 февраля для учащихся 1-4 классов в Сумах будет возобновлено обучение в школах....
В рамках национального проекта «Ноутбук каждому учителю» от Министерства образования и науки и Министерства цифровой трансформации на условиях софинансирования в...
Завершился третий год пилотирования сертификации учителей....