Речь идет о перерегистрации предприятий и учреждений областного совета, расположенных в Сумах, в районы области и выводе из бюджета города средств ПДФО, которые раньше платились в Сумах.
После небольшой дискуссии депутаты в ручном режиме проголосовали за это обращение: 25 – «за», 7 – воздержались.
Это уже третье подобное обращение с начала года.
Также депутаты создали временную комиссию по урегулированию ситуации по этому же поводу.
Протягом грудня 2018 року керівництво Сумської обласної ради здійснювало заходи, спрямовані на примушування керівників підприємств, установ, закладів та організацій обласного підпорядкування, засновником яких виступає Сумська обласна рада та які розташовані у місті Суми, вносити зміни до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) стосовно зміни місцезнаходження цих юридичних осіб та зазначати їх місцезнаходження в населених пунктах Білопільського, Краснопільського, Сумського та Охтирського районів Сумської області. За наслідком такого адміністративного впливу керівники деяких підприємств, установ, закладів та організацій обласного підпорядкування вимушені були внести зміни до Єдиного державного реєстру стосовно місцезнаходження, не змінюючи фактичного місцезнаходження цих юридичних осіб.
Так, 22 грудня 2018 року в один день до Єдиного державного реєстру були внесені відомості стосовно зміни місцезнаходження 24 юридичних осіб Сумської обласної ради, при цьому в одних випадках за однією адресою знаходяться по 4 юридичні особи, а в других – взагалі не зазначено номер будинку. Тобто, зміна місцезнаходження має лише формальні ознаки без наміру реально змінити місцезнаходження юридичної особи. Станом на сьогодні змінено місцезнаходження 43 юридичних осіб Сумської обласної ради.
Відповідно до статті 168 Податкового кодексу України утриманий з доходів резидентів податок на доходи фізичних осіб підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України.
Податок на доходи фізичних осіб за приписом частини 2 статті 64 Бюджетного кодексу України сплачується податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, та зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням).
Статтею 93 Цивільного кодексу України визначено, що місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Відповідно до частини 2 статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про місцезнаходження юридичної особи. Частина 4 статті 17 цього Закону визначає, що для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, подається, у тому числі, примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру.
У місті Суми розміщується близько 70 підприємств та установ (закладів) комунальної форми власності, засновниками яких є Сумська обласна рада. Отже, зазначені підприємства, установи, заклади прогнозовано повинні сплатити до бюджету міста Суми у 2019 році біля 74,0 млн. гривень.
Неможливо уявити, як можна змінити фактичне місце ведення діяльності, наприклад, обласного Сумського краєзнавчого музею, Сумського обласного театру для дітей та юнацтва, комунального закладу культури Сумської обласної ради «Сумська обласна філармонія», спортивних шкіл та лікувальних закладів тощо.
Окрім того, майно, органи управління, трудовий колектив підприємств, установ, закладів обласного підпорядкування знаходяться на території міста Суми і їх місце розташування не змінювалося. Усі працівники користуються благами, створеними за рахунок коштів, які надходять в міський бюджет від юридичних та фізичних осіб платників податків. Діти працівників відвідують загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади міста Суми. Працівники щоденно користуються комунікаційними системами, системами освітлення, комунальним транспортом. Але для забезпечення життєдіяльності міста, потрібно постійне наповнення міського бюджету.
Вочевидь, зміна місцезнаходження комунальних підприємств, установ, закладів та організацій має ознаки системного та організованого характеру, оскільки одночасно змінені місцезнаходження великої кількості юридичних осіб Сумської обласної ради.
Навмисні дії щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб, які не обумовлені будь-якими обставинами соціального, економічного або адміністративного характеру, мають виключно мету послабити та системно зруйнувати фінансову основу місцевого самоврядування в місті Суми.
На нашу думку, наведені дії відповідних посадових осіб можуть мати ознаки злочину, передбаченого статтею 2051Кримінального кодексу України, а саме: внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища, та статтею 366 Кримінального кодексу України.
Ураховуючи викладене та з метою усунення загрози фінансовим основам територіальної громади міста Суми, просимо Вас у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, негайно втрутитися в ситуацію та припинити незаконні дії з боку посадових осіб Сумської обласної ради та керівників підприємств, установ, закладів та організацій обласного підпорядкування, засновником яких виступає Сумська обласна рада.
Окрім того, просимо прокурора Сумської області Матвійчука В.А., начальника Головного управління Національної поліції в Сумській області Лушпієнка М.М., т.в.о. начальника Управління Служби безпеки України в Сумській області Захарченка Ю.М. вважати це звернення заявою про вчинений злочин та згідно зі статтею 214 Кримінального процесуального кодексу України внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування відносно посадових осіб виконавчих органів Сумської обласної ради та керівників юридичних осіб, зазначених у додатку до цього звернення, за частиною 2 статті 2051 та за частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України.
Городские избранники приняли обращение к областному совету по изменению юридического местонахождения коммунальных предприятий, учреждений и организаций Сумского облсовета на фактическое...
Сегодня, 27 марта, депутаты Сумского горсовета приняли решение «Об обращении Сумского городского совета к городской комиссии по вопросам техногенно-экологической безопасности...
На внеочередной сессии депутаты городского совета приняли Обращение к Президенту Украины о приостановлении рассмотрения законопроектов, в которых говорится об обороте...
Скоро год, как бюджет Сум недополучает средства от налога на доходы физлиц (НДФЛ). В декабре 2018-го по приказам управления имуществом...
Во время внеочередной сессии городского совета депутаты приняли Обращение к президенту Украины Владимиру Зеленскому о ветировании проектов законов, касающихся использования...