Аварія російських танкерів у Керченській протоці: наслідки для Чорного моря

У результаті зіткнення російських танкерів "Волгонефть-212" і "Волгонефть-239" у районі Керченської протоки велика кількість мазуту потрапила у море.

За попередніми оцінками Українського науково-дослідного центру екологічного моделювання (УкрНЦЕМ), частина мазуту досягла узбережжя росії біля м. Анапа, а частина залишилася у затонулому судні, поступово витікаючи у морську воду. Супутникові знімки підтверджують ці висновки, повідомляють в Міндовкіллі.

Результати моделювання, проведеного для періоду з 23 по 29 грудня 2024 року, свідчать про подальше поширення мазуту у Чорному морі. Забруднення концентрується в районі Керченської протоки, поступово переміщуючись у східному напрямку до відкритої акваторії моря.

23 грудня пляма мазуту зосереджувалася поблизу місця аварії, але під впливом вітру та течій почала розширюватися. З 25 грудня зміна синоптичних умов спричинила рух нафтопродуктів у північно-західному напрямку, що створює загрозу забруднення південного узбережжя Криму. У період з 27 по 29 грудня мазут може поширитися у напрямку Азовського моря.

Основні ризики пов’язані із забрудненням природоохоронних територій України, включаючи Опукський природний заповідник і ландшафтний парк "Мис Такиль".

Наразі залишається невідомою точна кількість мазуту, що перебуває у затонулому судні, а також швидкість його витікання. Ці фактори, разом із гідрологічними умовами та ступенем пошкодження корпусу танкера, створюють значну невизначеність у прогнозуванні масштабів і наслідків забруднення.

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал

view counter
view counter

Цитата

Евакуацію розглядаємо як крайній захід
Олег Григоров
начальник Сумської ОВА
Новости партнеров
Погода, Новости, загрузка...

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.