Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та представники японської делегації на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні, паном Кунінорі Мацуда, та головним представником JICA Ukraine Office, паном Хідекі Мацунага обговорили результати спільної роботи під час передачі одного з апаратів МРТ Інституту серця МОЗ України.
У рамках співпраці українські медичні заклади вже отримали та продовжують отримувати новітнє обладнання вартістю близько 30 мільйоні доларів, повідомляють в МОЗУ.
Завдяки реалізації першої фази грантової угоди українські медичні заклади отримати дев’ять апаратів МРТ, один комп’ютерний томограф «Scenaria View 128 slice (Fujifilm)» та 2 нейрохірургічні мікроскопи «Orbeye (Olympus)» загальною вартістю понад 21 мільйон доларів США.
Частина медзакладів по всій території України вже отримала високотехнологічне обладнання. Зокрема, вже встановлені та готові до роботи апарати МРТ у Черкаському онкоцентрі та Інституті серця. Розпочато процес встановлення МРТ у Дніпровському онкоцентрі та Коломийській центральній районній лікарні. Решта апаратів будуть доставлені та змонтовані до кінця цього року.
Також завершено монтаж комп’ютерного томографа в Чернівецькій обласній дитячій клінічній лікарні. Цей апарат стане важливим інструментом для діагностики та лікування наймолодших пацієнтів.
Завдяки ефективним закупівлям вдалося придбати два додаткові нейрохірургічні мікроскопи для Запорізької обласної клінічної лікарні та Львівського госпіталю ветеранів війни. Це обладнання значно підвищить якість нейрохірургічних операцій.
У межах першої фази 9 високотехнологічних МРТ апаратів отримали: Інститут серця МОЗ України, Український державний НДІ медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України, Дніпровський обласний клінічний онкологічний диспансер, Клінічний центр онкології Черкаської обласної ради, Чернігівський медичний центр сучасної онкології, Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання, Лікарня Святого Мартина, м. Мукачево, Коломийська центральна районна лікарня, Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька».
Загальна сума допомоги на цій фазі перевищила 21 млн доларів США.
У межах другої фази реалізації угоди в українські медзаклади у різних областях України буде поставлено 18 сучасник нейрохірургічних мікроскопів виробництва Olympus та Mitakа. 8 з них вже працюють в лікарнях. Ще 10 мікроскопів буде встановлено протягом наступного тижня. Сума допомоги по цій фазі перевищила 8,9 мільйонів доларів США.
Також додатково у рамках співпраці українські заклади отримають 20 автомобілів для первинної медичної допомоги та 10 сучасних ендоскопів.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Україна активно розвиває торговельні відносини з Японією, прагнучи не лише збільшити обсяги експорту, але й залучити інвестиції для створення японських...
Заступниця міністра розвитку громад і територій Марина Денисюк зустрілася з представниками Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Хідекі Мацунагою та Сатоші...
Міністерство аграрної політики та продовольства України продовжує активну взаємодію із міжнародними партнерами для підтримки українських фермерів....
В Японії з 2021 року компаніям вже дозволено переходити на 4-денний робочий тиждень. Але ця можливість лишилась майже не затребуваною....
Під час свого візиту до Києва, Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила пропозицію надати Україні макрофінансову допомогу (Macro-Financial...