Як постановив литовський уряд 21 лютого, для українських біженців продовжено тимчасовий захист на один рік - до березня 2025 року. Про це повідомляє ua.news з посиланням на LRT.
Також у рішенні уряду йдеться, що «іноземці, яким надано або було надано тимчасовий захист у Литовській Республіці, звільняються від вимоги щодо володіння державною мовою для працевлаштування протягом 3 років після надання тимчасового захисту в Литві».
«Можливості для українців вивчати литовську мову будуть і надалі надаватися за допомогою заходів, що фінансуються Службою зайнятості, або через систему індивідуальних навчальних рахунків», - йдеться в листі-роз’ясненні Міністерства освіти, науки і спорту Литви.
У середині березня минулого року Державна мовна інспекція Литвипоінформувала політиків, що з березня 2024 року почне перевіряти знання литовської мови в українських біженців, які працюють у країні.
У листі зазначалося, що якщо роботодавці не нададуть сертифікат про складання мовного іспиту їхніми працівниками, «мовна інспекція та муніципальні мовні менеджери будуть змушені вжити заходів».
Такі плани Державної мовної інспекції обурили представників уряду.
За даними Міністерства соціального захисту та праці, з початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну в Литві було працевлаштовано майже 30 000 українців.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Проросійські джерела поширюють інформацію про нібито нову хвилю українських біженців, що масово перетинають кордон із Польщею. За їхніми твердженнями, щоденно...
Польща змінила порядок нарахувань соціальних виплат для дітей від 12 до 35 місяців життя. Зміни торкнуться й українських біженців....
В Німеччині спливає пільговий період реєстрації автомобілів для українських біженців. Від 1 жовтня 2024 року вони зобов’язані зареєструвати свої автомобілі...
Норвегія більше не буде автоматично надавати притулок усім українцям....
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликав припинити виплачувати допомогу українським біженцям, адже це знижує мобілізаційний потенціал України....