Згідно зі звітом, представлення якого відбулося в понеділок у Києві, пряма шкода, заподіяна інфраструктурі й активам, становить $2,79 млрд, а розмір збитків перевищує $11 млрд. Як наголошується, тривалий вплив на довкілля є найбільшою проблемою, а прямі ушкодження інфраструктури й активів були найбільшими в енергетичному та житловому секторах, повідомляє Інтерфакс Україна.
Первісна оцінка загальних потреб у відновленні становить $5,04 млрд, і очікується, що ця цифра зростатиме в міру детальніших оцінок. Зазначено, що в короткостроковій перспективі на заходи з відновлення у 2023/2024 рр. знадобиться $1,82 млрд.
Прорив греблі Каховської ГЕС затопив 620 кв. км території в чотирьох областях - Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській та Запорізькій, що вплинуло на 100 тис. жителів. Крім того, було порушено енергопостачання, постачання питної води, зрошення сільськогосподарських угідь і роботу річкового транспорту на півдні України.
Оцінку потреб після катастрофи буде уточнено в рамках наступного раунду Швидкої оцінки завданих збитків і потреб на відновлення (RDNA), яку виконують уряд України, ООН, Світовий банк і Європейський Союз.
Звіт було підготовлено спільно Організацією Об'єднаних Націй та командою уряду України на чолі з Міністерством економіки з внеском групи Світового банку та Європейського Союзу. До підготовки звіту долучилися такі агенції ООН: Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО), Міжнародна організація праці (МОП), Міжнародна організація з міграції (МОМ), ЮНІСЕФ, ПРООН, ЮНЕСКО, Програма ООН з довкілля, Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Всесвітня організація здоров'я.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Державна служба статистики оприлюднила фінансові результати діяльності великих та середніх підприємств за перше півріччя 2024 року....
У річницю підриву російськими терористами Каховської ГЕС у «Укргідроенерго» повідомили про підготовку позову до Міжнародного арбітраж з цього приводу....
Водночас лише чверть державних компаній подає до Держстату фінансову звітність....
Через повномасштабну російську агресію водопровідно-каналізаційна галузь України зазнала збитків на 11 млрд доларів, при цьому чинні тарифи покривають лише 43%...
Збитків більш ніж на 15 мільйонів гривень завдали росіяни підприємству в Сумській громаді....